Z fotogalerie
Anketa
Přihlášení
Nick
Heslo
 

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146
Sprinttriatlon v Porubě.Jirka Sedláček   3.5.2011 11:36:10
Další sportovní akcí v Porubě během víkendu byl námi pořádaný sprinttriatlon.

Počasí se však hodně pokazilo a tak ochlazení a drobný déšť provázel závodníky celé dopoledne.
Plavání proběhlo na krytém bazéně,kde byly k dispozici tři dráhy.Na kole se pak vyjíždělo s časovými odstupy po plavání.
Kat.benjamínků a žáků měla připravenou trať pro horská kola v okolí bazénu.V závěru,kdy se pak běželo na stejné trati jako MTB přestalo pršet a vydrželo to až do vyhlášení vítězů.

Mezi nejmladšími si skvěle vedl Jakub Říman,který se na cyklistické části propracoval do vedení a v běhu si udržel svou pozici a zaslouženě vyhrál.O druhé a třetí místo se v závěru běhu tvrdě bojovalo a náš Jakub Velkoborský skončil na třetím místě.Další vítězství v kat.žaček si odnesla Maruška Prejdová.

Od kat.dorostu až po veterány se bojovalo na tratích 500m plavání,21Km na silnici a 6 Km běh.

Celkovým vítězem se stal Tomáš Matera TT Opava před Michaelem Kukrlem Tri klub Loštice a Jirkou Klímou V3T.
Ženy vyhrála Luca Materová TT Opava před Annou Brychtovou TTC Olomouc a třetí Evou Skořepovou X-AIR Ostrava.

Naše barvy hájil ještě Zdeněk Žarlok v kat.D.nad 50 let,který vybojoval 2.místo.Všem gratuluji!

Děkuji všem,kteří přiložili ruku k dílu a pomohli tak zajistit hladký průběh celého závodu.

Reportáž najdete také na www.cyklo.matera.cz,kde je také odkaz na fotky.Výsledky pak na http://www.timechip.cz/

Škoda Bike.Jirka Sedláček   30.4.2011 18:25:09
Čtvrtý ročník je minulostí ať žijí vítězové!

Po čtvrté v historiji tohoto závodu na dlouhé trati dokázal s převahou vyhrát stejný závodník a tím je Zdeněk Mlynář MaxCursor Ostrava.
Poradil si se svými soupeři a snáskokem 2:31min.dojel do cíle před Nikolou Ivanovem Ghost-Mojekolo.cz a třetím Ivošem Plevákem MaxCursor 7:49min.

Mezi ženami kralovala Kamila Procházková Sintesi Prima-Dona před Denisou Bartošovou SK MaxBike Orlová a třetí Petrou Chmurovou Team Forman Cinelli.

Celý závod měl skvělou atmosféru a slunce nad hlavou.Padl rekord účastníků.kterých se sešlo více než 1000 .Závodilo se na dvou trasách 35 a 65Km a přímo v místě startu v areálu VŠB Poruba pak závod rodičů s dětmi.
Závodilo se také v jednotlivých věkových kategorijích a družstvech ZŠ,SŠ a VŠ.

Výsledky najdete na http://www.skodabike.cz/ostrava/

První fotky od Leničky na http://lenicka17.rajce.idnes.cz/SKODA_BIKE/ a Jirky http://jiriteam.rajce.idnes.cz/

Čtvrteční trénink.Jirka Sedláček   27.4.2011 20:42:49
Pozor!
změna zítřejšího čtvrtečního tréninku.
Bude v Porubě místo Bělského lesa a to z důvodu,aby jsme projeli trať pro nedělní závod v triatlonu v Porubě.

Jak jistě všichni víte v neděli pořádáme sprinttriatlon a pro dětské kat.je trať pro MTB na dolině za bazénem a aby byla trochu vidět stopa budeme zítra jezdit po této trati.

Jinak jste samozřejmě všichni očekáváni na našem závodě buď jako závodníci,anebo jako pomocníci při organisaci tohoto závodu.

Sraz v 7:45 u vstupu do bazénu.

Výsledky SPAC Bohumín.Jirka Sedláček   26.4.2011 09:32:42
23.4.11.
Bohumín-Dolní Lutyně.
1.závod seriálu Slezského poháru amatérských cyklistů.
Silniční závod-hodinovka.

Kat.M.junioři 15-18 let - 4.místo Tomáš Stolařík,5.místo Kája Svrčina.
Kat.A.19-29let. - 10.místo Marek Sedláček,14.místo Viktor Klos,38.místo Roman Kubica.
Kat.D.50-59 let.7.místo Jiří Sedláček.

Rozjezd dalšího seriálu.Jirka Sedláček   24.4.2011 17:57:23
Sobotním závodem v Bohumíně-Dolní Lutyni odstartoval sedmnáctidílný seriál silničních závodů Slezského poháru amatérských cyklistů.

Opět kráný slunný den až na tuto dobu móc teplý, přivítal na dvě stovky startujících v jednotlivých kategorijích.

Protože jsem byl s pořadateli domluven,že akci ozvučím a budu moderovat jel jsem autem a přibral jsem jen Káju z Prajské.Ostatní dojeli po vlastní ose na kolech.Na hodinový závod tak byli dobře rozjetí.
První společný závod jela kategorie žen,juniorek a mužů nad 60 let.
Během závodu z balíku odpadlo jen několik jedinců a tak do špurtu šel velký balík.
500 metrů před cílem došlo k hromadnému pádu v kterém zůstaly dvě dívky a jeden mástr.Kromě odřenin se naštěstí nic víc nestalo a nešťastníci ještě stačili dojet do cíle.
Tady se ukázala také kolegialita amatérských cyklistů,když Láďa Pelc z CK Frenštát p.Radhoštěm půjčil své kolo Aleně Paliderové,aby mohla ty poslední metry do cíle dojet.Láďo BRAVÓ !

Pak už postupně startovali další kat.
Já nechal mikrofónu a šel si zpotit dres.Startoval jsem společně s juniory a tak jsem měl možnost sledovat Káju a dva Tomáše přímo v akci.
Protože profil tratě byl rovinatý pohyboval se celý balík pohromadě a ani v této kat.se neroztrhal.
Do špurtu se letělo a tak kluci omezeni na převodech nestačili na nejlepší mástry.Přesto všichni tři mají pochvalu za aktivní pojetí závodu,protože se stále pohybovali na špici balíku.

V posledním společném startu startovali ti nejsilnější kat.A+B a jeli o okruh více,protože jejich průměr na sedmi kilometrovém okruhu byl větší.Zastupovali nás Viktor,Marek a Roman.
Co se týče umístění tak na bednu nebyl nikdo a výsledky doplním až budou k mání.

Fotky v sekci AKCE a na rajčeti.http://jiriteam.rajce.idnes.cz

Časovka jednotlivců.Jirka Sedláček   24.4.2011 17:12:53
Ve čtvrtek 21.4.začly velikonoční prázdniny a v Bohumíně-Kopytově se jel okresní přebor v časovce jednotlivců.

Bylo teploučko a jasná obloha a tak jsme jeli na tyto závody na kolech.
Vyjelo se z Poruby a po cestě se přidávali další.Na vodárně parta ze Zábřehu,u OMF další z Fifejd a tak nás byl pěkný balík.
Někteří jeli vůbec poprvé na časovku.Hance jsem půjčil silničku a Vojta jel na krosce,kterou nedávno koupil.
Na místo jsme přijeli v pohodě a 45 min.před startem.Vyzdvedli jsme čísla a už se všichni připravovali.

Těsně před svým startem měla Hanka Gorčicová defekt.Vyměnili jsme galusku a mohla odstartovat.
Bohužel měla smůlu podruhé,protože na křižovatce,kde měl policajt ukazovat,kde se má jet,tak stál u kraje a s někým se bavil a Hanka odbočila špatným směrem.Je to také daň začátečníka,ale věřím,že ji to neodradilo a příště už bude vše v pořádku.
Na výsledky jsme nečekali,protože už bylo dost pozdě a vydali se po závodě domů.
Výsledky jsem ještě neobdržel a tak je doplním příště.

Fotky nafotila Lenka a jsou částečně v sekci AKCE a na rajčeti.http://lenicka17.rajce.idnes.cz/OPS_Bohumin/

1.závod ČP MTB.Jirka Sedláček   23.4.2011 19:16:10
Zahájení Českého bajkového poháru připadlo na Moravu do Okrouhlé.

V sobotu 16.4. tak začal pětidílný seriál,kde se mistrovství ČR nezapočítává do soutěže.
Všechny ostatní závody ČP jsou pro nás Moravany pěkně daleko Aš,Plzeň....tak nevíme jestli nám to naše finanční stránka dovolí to objet.Stejně raději jezdíme na Slovensko,kde to pro nás není tak daleko a tratě jsou daleko pěknější.

Do Okrouhlé tedy vyjelo jedno auto a tady jsou výsledky.
Kadeti-Kája velmi pěkně 13.místo a Vašek 30.místo.Startovali z poslední řady a na startu bylo 49.kadetů.
V ženách Pavlína 16.místo.

Fotky nafotil brácha od Káji a jsou jak v sekci Akce,tak na rajčeti.http://jiriteam.rajce.idnes.cz.

2.závod GP MTB.Jirka Sedláček   22.4.2011 21:45:57
V neděli jsme vyrazili na druhý závod Grand Prix MTB euroregionu Silesia do Orlové.

Jasná obloha a stoupající teplota přilákala dostatek závodníků jak domácích,tak z Polska.
Trať vedla v lesoparku nad koupalištěm a doznala jen drobné změny proti předchozím ročníkům, což je na škodu závodu.Zdá se,že pořadatelé nemají moc zájem připravit trať delší a bohatší na členitost.Přitom prostor je a taky v minulosti se závodilo na trati delší a náročnější.

Naše výsledky :žačky 2.místo Maruška Prejdová,
kadeti 1.místo Kája Svrčina a 3.místo Robin Motloch.
Ženy 2.místo Pavlína.
Másters A.2.místo Ivo,másters B. 1.místo Jirka.
Junioři 3.místo Tomáš Stolařík.
Muži elite 1.místo Viktor Klos.

Další výsledky až je obdržím.
Smolařem byl tentokrát Tomáš Jakl,který dvakrát měnil zadní kolo,ale přesto závod nedokončil.
Fotky v sekci AKCE a na rajčeti.http://jiriteam.rajce.idnes.cz

MS triatlonový pohár zahájen.Jirka Sedláček   19.4.2011 09:44:39
Slunečná sobota přivítala na sto účastníků Jarního duatlonu v Dobroslavicích.Tento závod zahájil seriál Moravskoslezského poháru,který má pět závodů.

Prezentace probíhala u kuželny a prostor zámeckého parku byl připraven pro běh a cyklistickou část těch nejmladších benjamínků.Starší kat.již vyjížděli na silniční kopcovitou trať.

Naši závodníci předvedli pěkné výsledky a postavili se na stupně vítězů.

V kat.benjamínků zvítězil Kuba Říman a Martin Jančík skončil na 4.místě.V kat.žaček vyhrála Maruška Prejdová a v kat.dorostenek vyhrála Hanka Gorčicová.Ještě jedno zlato do zbírky pak přidal Zdeněk Žarlok v kat.masters C.

Celkovými vítězi v kat.mužů se stal Martin Věžník Hisportteam a v ženách Lucka Materová inSPORTline Opava.

Report a foto na cyklo.matera.cz.Další fotky pak u nás v sekci Akce a na rajčeti http://jiriteam.rajce.idnes.cz.

1.SP MTB Turčianské Teplice.Jirka Sedláček   17.4.2011 20:52:53
Z plného tréninku přímo ze soustředění v Němčičkách se část bajkerů vydala v sobotu 9.4. na úvodní závod Slovenského poháru v Turčianských Teplicích.

Na místě nás čekala další posila,která přijela přímo z Ostravy.
Hned v úvodu v kategoriji žaček vybojovala třetí místo Maruška Prejdová.
Závodilo se na stejném okruhu jako předchozí roky,ale v opačném směru.Okruh tím nebyl o nic ošizen a náročnost byla stejná.Jen počasí se ochladilo na 10°C a foukal pořádný vítr.Ještě štěstí,že se jezdilo hlavně v lese,kde to tak nebylo cítit.

Při dalším startu kadetů si dobře vedl Kája,který vybojoval pódium 5.místo.Vašek pak místo 13.
Mástři přidali dva cenné kovy a to v kat.B.Ivo 2.místo a Jirka v kat.C.3.místo.
Velkým překvapením pak bylo 2.místo Marka v kat.muži open.

Posledním naším zástupcem byla Pavlína,která však v kat.žen měla defekt a závod nedokončila.Jako naschvál si nevzala sebou sprey na opravu defektů ač jej vždy vozí a tak se prošla půl okruhu pěšky!

V elitě mužů zvítězil nestárnoucí Milan Barényi TREK KCK Oslany před cyklokrosařem Tomášem Paprstkou REMERX CYCLING TEAM KOLÍN a Jakubem Magnuskem S&H SUPERIOR MTB TEAM.
Ženy vyhrála Janka Števková CK EPIC Dohňany před Luckou Veselou GT CZECH TEAM a Natálijí Šimorovou ŢP Šport, a.s.

Foto v sekci Akce a na rajčeti. http://jiriteam.rajce.idnes.cz


©2007 Tomáš Matera   |   CSS   |   PHP   |   MySQL