Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Víkend ve znamení likvidace materiálu.Jirka Sedláček   3.11.2014 20:21:39
První listopadový víkend byl na pořadu ČP v Hlinsku a MČR másters v Poličce.

Ikdyž Hlinsko není daleko jeli jsme do místa dějiště 6.pohárového závodu v pátek, aby jsme měli dost času na projetí tratě, která patří k těm těžším u nás.
Po příjezdu již na trati trénovali někteří závodníci, tak jsme se k nim přidali. Sotva jsme objeli třetinu okruhu přišla první kalamita. Vláďovi se rozpadla přehazovačka bez jeho přičinění. Vzal si rezervní kolo a já se pustil do opravy, ještě že sebou vozím dost rezervních součástek. Oprava se podařila a tak mohl Vláďa dojet trénink na vlastním kole.

Sobotní ráno bylo až nezvykle teplé na tuto roční dobu s občasným sluncem nad hlavou. Na suché trati se však vytvořilo místo s asi 30m dlouhým úsekem hlubokého bláta. Spodní voda, která se tlačila na louce pod kopcem vytvořila opravdové blátivé lázně a závodníci byli ve chvilce pěkně špinaví.
Kalamita číslo dvě přišla v závodě juniorů, kdy Honza při pádu zlomil levou řadící páku. Závod však dojel a připsal si na své konto dalších pár bodíků do poháru.

Výsledky: kadeti 19.Vojta Voznička, 21.Vláďa Mikšaník, 25.Kuba Říman.
Junioři 23.Honza Kresta. Ženy 14.Pavlína Maráčková.

Po závodech jsme se přesunuli do 30Km vzdálené Poličky, kde jsme měli zajištěno ubytování přímo v areálu nedělního závodu. Byl ještě čas na projetí trati, která byla připravená a vytyčená.
Kalamita číslo tři postihla trenéra Jirku. Na drncavém úseku mu skočil šaltr do špic a byl na dvě půlky s ohnutou patkou. I toto se však podařilo opravit ještě večer.

Kalamita číslo čtyři přišla opravdu v nevhodnou dobu. Ve vloženém závodě kadetů před závody MČR mástrů se Vojtovi uvolnila řadící páka a vjel do depa, kde si vzal kolo od trenéra a pokračoval v jízdě. Když se však lepí smůla na paty a kolo je zle. Vojtovi se podařilo namotat šaltr a ohnout druhou patku !! na kole na kterém měl za dvě hodiny startovat trenér Jirka.
Zásoby přehazovaček a patek byly vyčerpány a tak se šlo shánět po kamarádech. Sice to byly nervy, ale nakonec se podařilo připravit kolo na závod. To pak šlapalo na výbornou a nezradilo, takže už žádná další kalamita nebyla a doufám, že zase dlouho nebude.
Výsledky vloženého závodu : kadeti 3.Vláďa Mikšaník, 8.Vojtěch Voznička. Junioři 6.Honza Kresta. Ženy 1.Pavlína Maráčková.

Mistrovství ČR másters : kat. M40 5.místo Ivo Kovářik. Kat.M50 7.místo Jiří Sedláček.

Oderský pohár v cyklokrose pokračoval.Jirka Sedláček   3.11.2014 19:59:11
Ani o svátcích se sportovci nezastaví a v úterý 28.10. tomu nebylo jinak. Cyklokrosová sezóna běží na plné obrátky, blíží se mistrovství evropy a tak se dolaďuje v celé ČR. Zatím co v Čechách se závodilo v Lounech, tak na Moravě v Rýmařově.

Druhý ročník DUKO Rýmařov se vydařil nejen po stránce počasí, suchá trať a příjemných 13°C, ale také co se výsledků týče.
Kategoriji žaček vyhrála Dominika Rupová. V žácích obsadil Ondra Voznička 7místo.
Kadetky 1.Máří Prejdová, kadeti 4.Vojta Voznička, 7.Vláďa Mikšaník.
Junioři 2.Honza Kresta.
Muži elite 3.Vašek Prejda, 14.Marek Sedláček.
Másters M50 2.Jirka Sedláček.

Plavecké tréninkyHana Materová   3.11.2014 08:18:27
Plavecké tréninky začnou v pondělí 10.11.2014. Pravděpodobně od 17 hodin, ještě upřesním během týdne.
Jabkenice.Jirka Sedláček   30.10.2014 13:54:15
Dalším místem našeho cestování, kde se konal ČP v cyklokrose byly Jabkenice, malá vesnice blízko Mladé Boleslavi. 25.10. se tam konal již 5.závod a součastně také 5.závod ČP másters.

Vyjížděli jsme v pátek v 10:30 a odpoledne v 15:30 jsme byli na místě. Proti zataženému ránu jsme si připadali jako na rivijéře, kde svítilo slunce a teplota byla na patnáctce.
Vyrazili jsme na trať, která byla suchá a skvěle připravená. Několikrát jsme si ji objeli a zkoušeli "Myší díru" což byl takový dolík, který na vyjetí potřeboval jak sílu tak techniku a bylo třeba si to řádně najet.
Ubytování bylo zajištěno v 8km vzdálené další vesnici. Jelo se na kolech jen trenér převážel auto. V místě byli ubytováni také závodníci CK Stará Ves nad Ondřejnicí a společně jsme pak šli večer na večeři.

Studené ráno se zataženou oblohou a 4°C nebylo moc příjemné po krásném pátku. Odjez na kolech, vyzdvednutí čísel a projetí trati to už je rutina.
Během dne se sice moc neoteplilo 6°C, ale nezapršelo, takže trať zůstala suchá a rychlá. Nikdo z našich neměl žádné technické potíže a tady jsou výsledky.

Kadetky 16.Barča Seberová.
Kadeti 13.Vláďa Mikšaník, 17.Vojta Voznička.
Junioři 24.Honza Kresta.
Ženy 13.Pavlína Maráčková.

Másters C. 4.Ivo Kovářik.
Másters D. 1.Jiří Sedláček.

Krnov-Cvilín.Jirka Sedláček   29.10.2014 22:22:10
Nedělním závodem 19.10.pokračoval seriál Oderského poháru v cyklokrose a zároveň ČP másters.

Tentokrát se na závodníky smálo slunce a trať pod Cvilínem byla téměř suchá. Na trati, kde se v minulosti jezdil také ČP elite a závodili takové jména domácích závodníků jako Zbyněk Ocásek, Jan Zmuda či Jan Kaščák a Daniel Rychta se od rána proháněli nové naděje cyklokrosu.
Naše zastoupení bylo tentokráte v plné síle a kromě dvou zraněných a dvou nemocných nastoupilo 16. závodníků.

Tady jsou výsledky.
Žáci ml. 2.Voznička Ondřej.
Žačky ml. 1.Rupová Dominika, 2.Jančíková Adélka.
Žáci 7.Holuša Ondřej, 8.Bohdalovský Jiří, 9.Jančík Martin.
Kadeti 2.Mikšaník Vláďa.
Junioři 4.Kresta Jan.
Muži elita 2.Prejda Vašek.
Ženy elita 4.Materová Lucie.
Ženy másters 4.Mikšaníková Zuzana.
Másters M40 4.Kovářik Ivo, 11.Jančík Martin.
Másters M50 6.Sedláček Jiří, 17.Voznička Zdeněk.
Másters M60 3.Keclík Jiří.

LOKO Krnov.Jirka Sedláček   29.10.2014 21:48:04
Dva dny se závodilo v Krnově.
Tím prvním závodem byl cyklokros v areálu Lokomotivy Krnov. Okruh s malým převýšením, ale technickou tratí měřil 2500m. Bylo po dešti a dost chladno. Protože část cyklokrosařů závodila na Slovensku měli jsme zastoupení sedmi závodníky.
Výsledky :
žáci 5.Jančík Martin, 6.Holuša Ondřej, 7.Bohdalovský Jiří.
Kadetky 3.Prejdová Maruška.
Muži elite 3.Prejda Vašek.

Závod byl součastně pohárem másters a tady v kat. M40 vybojoval 5.místo Ivo Kovářik a 10.místo Martin Jančík.

Poslední trénink MTB.Jirka Sedláček   27.10.2014 14:17:44
Dnes ukončíme společnou vyjížďkou tréninky na bajcích a bude zasloužený odpočinek. Důvodem je změna času a dřívější stmívání jakož i ukončení závodů MTB.
Všichni se však již mohou těšit na zimní přípravu v tělocvičně, která začne 3.12. a bude pokračovat do dubna každou středu. Podrobnosti se včas dovíte.
Těší se na Vás všechny trenéři Tomáš a Jirka.
Skvělí kadeti.Jirka Sedláček   27.10.2014 13:41:56
Na Slovenském poháru v cyklokrose v Rakové 18.10. se kadeti pochlapili a dva vyskočili na bednu.

Při odjezdu z Ostravy byla zatažená obloha, která však zůstala za námi a po příjezdu do Rakové svítilo slunce. Po předchozích deštích bylo na trati dost bláta. Také vlhký travnatý povrch kladl dost velký odpor a tak trať s minimálním převýšením a dvěma dvojpřekážkama byla dostatečně náročná.
První na start šla v kat.kadetek Bára Seberová. Byl to její první start na SP. Hned na nájezdu se ocitla v hromadném pádu a po nasednutí na kolo vyrážela do boje jako poslední. Přesto se s tratí i soupeřkami poprala a vybojovala pěkné 4.místo.
Na společný start kadetů, žen a mástrů M50 se postavilo celkem 39 startujících. Hned od prvního kola se do první desítky dostali Vláďa a Kuba, kteří výborně spolupracovali a postupně předjížděli své soupeře. Trať jim viditelně seděla a byli při chuti. Vidina stupňů vítězů je hnala kupředu, při nájezdu do posledního kola se dotáhli na druhé a třetí místo. Na překážkách se odpoutali od svých soupeřů a s náskokem pak projeli cílem za vítězným Michalem Pagáčem ŽP Šport a.s.
V kat.žen si Pavlína dojela pro 3.místo a v kat.másters M50 trenér Jirka zvítězil.
Poslední náš zástupce v kat. mužů elite Jirka Keisler vybojoval 26.místo.

Náměšť na Hané.Jirka Sedláček   19.10.2014 18:53:34
V neděli 12.10. pokračoval ČP v cyklokrose pro kategorie mládeže, ženy a také mástry v krásném prostředí náměšťského zámku a amfiteátru.
Pořadatelé v čele s Romanem Brandýsem, Emilem Hekelem a spíkrem Petrem Ejemem vytvořili skvělou atmosféru pro všechny závodníky i diváky. Trať měla vše co cyklokros dělá cyklokrosem. Travnatý povrch a místy bláto, překážky, stoupání i prudké klesání a rampu při křížení trati.

Naši závodníci statečně bojovali a tady jsou jejich výsledky.
Kat.žáků 26.Jančík Martin, 29.Holuša Ondřej, 33.Bohdalovský Jiří.
Kat.kadetek 19.místo Seberová Barča.
Kat.kadetů 13.Mikšaník Vláďa, 15.Říman Jakub.
Kat.juniorů 22.místo Kresta Jan.
Kat.ženy 11.místo Maráčková Pavlína.
Vložený závod muži elite 12.místo Prejda Vašek, 19.místo Keisler Jiří.

Součástí byl druhý závod ČP mástrů a tady jsme obsadili dvě třetí místa zásluhou Ivoše Kovářika v kat. M40 a Jirky Sedláčka kat. M50.

Občerstvení během závodu a pravidla cyklokrosu.Jirka Sedláček   17.10.2014 12:58:49
Na webovkách cyklokros.cz je pěkný článek na aktuální téma a já přidávám pár fotek z depa v Uničově.