Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Světový pohár v cyklokrose Hulst Holansko.Jirka Sedláček   10.12.2022 19:24:33
27.11.22. Jóó být na takovém klání a jako mechanik pro našeho OSTRAVAKA Kubu Římana to je čest ! Větrné mlýny mě vždy fascinovali a v dnešní době to jsou větrné elektrárny, kterých je kolem dálnice v Belgii a Holansku jako máku. Jedním takovým starým větrným mlýnem se také při tomto závodě projíždí. Celé místo je velmi pěkné je to vlastně stará pevnost obehnána vodními příkopy a pro diváka přehledná. Měl jsem možnost si trať taky projet a udělat pár fotek z tréninku. Při závodě už nebylo moc čas fotit, protože bylo bláto a kola se musela řádně umýt a nachystat k výměně. Snad jste se na závod dívali já jen dodám, že Kuba vybojoval 41 místo a mohlo to být určitě lepší. Smůla v prvním kole, kdy po pádu ohnul patku přehazovačky a do depa bylo dost daleko. Po výměně však bojoval a posouval se kupředu je to opravdu dříč a bojovník. Tak snad mu to vyjde příště, budeme mu držet palce !! Více fotek na https://jiriteam.rajce.idnes.cz/27.11.22._Hulst._SP_v.../
Rydultowy-Polsko.Jirka Sedláček   10.12.2022 18:33:57
20.11. Nedělní závod v Polsku-Rydultowech. Pěkně připravený závod bez startovného s polívkou po závodě se sluncem nad hlavou -3°C to bavííí !! Jára vyhrál kategorii 12-14 let !! a já se Zdeňkem tréninkově BO kat. byla 40+ Zástupci OV ještě Tomáš Kalita 2.místo celkově. Gratulace !!
Finále Oderského poháru.Jirka Sedláček   10.12.2022 18:07:03
Podruhé letos v Krnově, ale v areálu TJ Lokomotivy sobota 19.11. na lehce zasněžené a přimrzlé trati jsme vybojovali Káča 2.místo, Štěpán a Jirka 3.místo, Jára a Zdeněk 6.místo. Po závodě bylo vyhlášení pořadí v celém seriálu a tady se na stupně vítězů postavil jen Štěpán a Pavlína na třetí místo. Ostatní díky menšímu počtu odjetých závodů zůstali pod stupněmi. Káča 8.místo, Jirka 4.místo, Zdeněk 7.místo a Jára 6.místo. Kája Svrčina 36.místo v Elitě a Kamil Sasko v kat M35 30.místo. V kat.M45 Martin Jančík 18.místo
Dva cyklokrosy v Polsku.Jirka Sedláček   10.12.2022 17:42:02
V pátek 11.11.byl v Polsku svátek a pro cyklokrosaře další závod PP v Kozieglowach. Za chladného počasí, ale na suché trati jsme se řádně zahřáli.Byly z toho dvě druhá místa Paoli a Jirka. Jára v kat.žáků pak 11.místo a Zdeněk v kat. mástrů M60 7.místo. V neděli jsme poměřili síly v Szczekocinach opět na Polském poháru v cyklokrose. Pěkná trať v místním parku měla vše co cyklokros potřebuje navíc bylo bláto a taky to klouzalo. Znovu dvě druhá místa zásluhou Pavlíny a Jirky, Jára sbírá zkušenosti startoval hodně vzadu, ale dotáhl to na 13.místo. Zdeněk pak 7.místo.
Domácí závody ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.Jirka Sedláček   9.11.2022 12:42:41
Cyklokros kvapem spěje do finiše. Blíží se finále Oderského poháru, které se pojede 19.11. v Krnově a také MČR v Kolíně 3.12. Mez tím se však bude ještě závodit v Polsku a sezónu ukončíme v půlce prosince. O víkendu 5.a 6.11. se bojovalo v rámci Oderského poháru ve St.Vsi, kde pořadatelé pod vedením Pavla Nepraše tradičně připravují dvojzávod, kdy se druhý den otočí směr závodění na připravené trati. V sobotu si zazávodili v kat.žáků Jára Šarik 13.místo, Ondra Neumann 19.místo a v kat.žaček Káča Křistková 8.místo.Junioři 7.Kubina. Na neděli jsme tým posilnili naším příjezdem z ME z Namuru a tady jsou výsledky : žáci 13.Šarik, 26.Vacek. Žačky 8.Křístková. Junioři 9.Kubina. Ženy masters 2.Pavlína. Muži másters 55+ Jirka 2. Muži másters 65+ 7.Zdeněk.
Mistrovství Evropy mástrů.Jirka Sedláček   9.11.2022 12:16:19
Cyklokrosová bašta v Belgickém Namuru hostila od pátku 4.11. do neděle 6.11. evropskou elitu jak v kategorijích mástrů tak elitních jezdců. Naše výprava se skládala z tří členů SK JT. V úterý po 19 hodině jsme vyjížděli ve složení Zdeněk Žarlok, Pavlína Maráčková, malý Jurášek a já směr Gliwice, kde jsme přibrali Waldemar Banasinski a pokračovali přes Polsko, Německo, Holansko do Belgie, městečka známého svou cyklokrosovou tratí u citadely, aby jsme bojovali stejně jako profíci o tituly mistrů Evropy. Cesta přes noc uběhla bez problémů a po desáté hodině jsme byli na místě. Počasí přálo a 12°C s občasným sluníčkem i suchou tratí a tak jsme vyjeli zkontrolovat trať. Čekal na nás nájezd po kostkách prudký stoupák hned po startu přesně jako ho můžeme vidět na SP s přechodem na kamenitý podklad se závěrečným přejezdem po položených deskách a tam už je tepovka na maximu. kousek rovinky a první rampa, aby ta tepovka neklesala následný prudký sjezd po kořenech a šikana na drobném štěrku přímo kolem citadely, znovu přes obrubník do stoupání a sjezdem pod hradby s vracečkou, která nás poslala do prostoru pod koloseem, kde bylo dvojité depo. Dvě zatáčky dva obrubníky a levá ke sjezdu po dvojité rampě ukončené levou pravoúhlou zatáčkou dále pořád ještě sjezd po kořenech a vlevo do prudkého stoupání. Pro nás mástry vynechaná část se sjezdem na kostkovou cestu a šikmým traverzem, tolik oblíbeným místem diváků. Dostáváme se pod prudký výběh a stejně prudký sjezd hned vedle sebe - další oblíbené místo diváků. Po lehkém klesání následuje další výběh a kousek asfaltu, který nás navede na cílovou rovinku. Za ní následuje vracečka, esíčko a další výběh tentokráte po schodech rampy, sjezd do druhého depa a už si to míříme do druhého kola, takže znovu stoupání. Dali jsme 4 okruhy a jeli se ubytovat k řece hned pod kopcem na kterém je citadela. Večer začíná drobně mrholit a s přestávkama drobně prší asi celou noc. Ráno sice neprší, ale trať je pěkně rozbahněná. První vlna startuje v 10 hodin. Máme to dobrý ti po nás jedou v 11 hod. už v dešti a na pořádném blátě. Startuji z druhé řady a dávám do nájezdu maximum s tušením, že se to nahoře ucpe. Podaří se mi protáhnout a na vrcholu stoupání jsem třetí, ale hned za mnou další čtyři borci. Boj to byl opravdu na ostří nože prostě tak jak to na vrcholné akci má být. Neměl jsem větších potíží s terénem a technikou, ale soupeři byli tentokrát lepší a já vybojoval 6.místo . Větší radost jsem však měl z Waldemar Banasinski který se stal Mistrem Evropy ve své kategorii 70-74 let. Má skvělou formu a druhému v cíli nadělil 1,5 minuty i přes to, že mu třikrát spadnul řetěz. Waldek jsi opravdu MISTR !! Pavlína pak vybojovala v kat. 40-44 let 7.místo a Zdeněk ve stejné kat. jako já 17.místo. Další čeští zástupci Míra Miroslav Pek v kat 65-69 let 7.místo. Jirka Mandaus kat. 60-64 let 28.místo. Ivo Ivo Kovářík v kat 55-59 let 10.místo.
A znovu do Polska.Jirka Sedláček   9.11.2022 11:58:20
Hned po MČR jsme se vydali v sobotu 29.10. na další Polský pohár do Mikolowa. V městském parku byla připravena skvělá trať jak pro závodníky tak pro diváky. Trať měla vše co si cyklokrosař může přát krátké prudké výjezdy a sjezdy, schody, překážky i trochu písku a bláta. Nám se dařilo a týden před mistrovstvím Evropy jsme doladili formu. V kat. ženy másters skončila Pavlína na 3.místě a v kat. muži másters 65+ trenér jirka 2. místo a Zdeněk Žarlok 7.místo.
Titul mistra ČR obhájen !!Jirka Sedláček   9.11.2022 11:41:59
MČR kategorie másters se jel na státní svátek 28.10. v Plzni. Na rovinaté travnaté trati u přírodního koupaliště nás čekali dlouhé rovinky a jen málo techniky v podobě dvoupřekášky a dvou malých rygolů. Trať vyloženě na sílu svědčila Pavlíně, která obhájila titul z loňského roku !! Gratulace !! Trenér Jirka měl těžké nohy a ač se snažil bylo z toho druhé místo.
23.10. Krnov-Cvilín.Jirka Sedláček   9.11.2022 11:28:38
Další zastávkou Oderského poháru v cyklokrose byl již tradičně Krnov-Cvilín, kde parta pod vedením Otmara Rychty připravuje každoročně perfektní cyklokros. Tentokráte s menšími změnami tratě ku prospěchu atraktivnosti i pro diváky. Na startu kat.žáků a žaček + mástrů 65+ stálo 50 závodníků !! Jára si vedl velmi dobře a po včerejším závodě v Polsku dnes obsadil 7.místo !! Pavlína vybojovala 2.místo a Zdeněk kat.65+ 6.místo. Trenér Jirka v kat. 55+ dnes bramborový.
Náměšť na Hané.Jirka Sedláček   9.11.2022 11:22:52
Ve stejný den 22.10. se jel také další díl Oderského poháru v cyklokrose a tady se dařilo Štěpánovi Kubinovi, který v kat. juniorů vybojoval 3.místo.