Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Porubajk-hlavní kategorije.Jirka Sedláček   2.5.2014 23:22:37
Na start dvou tras 38Km a 68Km se celkem vydalo 1036 startujících ! Do cíle však nepřijelo rekordních 191 účastníků. Z toho 105 z krátké trasy a 86 z dlouhé trasy.
Něco zavinily technické problémy, ale spousta účastníků přecenila své schopnosti.Přitom trať nebyla tak blátivá jako jiné roky.
Naše zastoupení bylo v obou trasách a tady jsou výsledky :
38 Km muži 3.místo Roman Kubica, 27.místo Honza Kresta, 46.místo Vojta Voznička, 57.místo Vláďa Mikšaník, 58.místo Martin Jančík, 61.místo Radim Bernold, 69.místo jiří Keisler, 155.místo Zdeněk Voznička, 252.místo Roman Bohdalovský.

Kat. vysokoškoláků 3.místo Tomáš Nováček.

Týmy středních škol : 3. místo Tomáš Jakl.
Týmy základních škol 4.místo Jakub Velkoborský + Jakub Říman + Denis Ludvík.

Trasa 68 Km v kat.muži 40-49 let 26.místo Tomáš Vorel.
V kat muži 50-59 let 7.místo Miroslav Rupa.

Za zmínku ještě stojí výkon naší Pavlíny Maráčkové,která na trase 38 km měla hned po startu ještě na Hlavní třídě defekt a po výměně z posledního místa zabojovala a dojela na 6. místě mezi ženama a celkově na 180 místě z 609 startujících !! To bylo předjíždění co ??

Porubajk-mládež.Jirka Sedláček   2.5.2014 22:59:39
Sedmý ročník MTB maratónu v Ostravě-Porubě proběhnul za příznivého počasí, ačkoliv předpověď nebyla tak optimistická.
Ještě v pátek při prezentaci a výdeji čísel na Hlavní třídě v Porubě pořádně sprchlo, ale v sobotu ráno již pomalu vylézalo sluníčko.
Kromě akce pro děti a rodiče přímo na Hlavní třídě se jel závod dětí od 8 do 15 let na 10Km. Tady jsme měli stupně vítězů a to v kategoriji děvčat i chlapců. Po zranění v zinmím období se nám na svůj první start postavila Bára Seberová a hned dokázala zvítězit !! Na stupních ji doplnila na krásném třetím místě Dominika Rupová. Adélka Jančíková pak skončila na 12 místě.
Z chlapců se dokázal prosadit na druhé místo Martin Jančík. Ondřej Voznička pak vybojoval 21.místo z 55.startujících.

Vrbno pod Pradědem.Jirka Sedláček   2.5.2014 22:47:26
Reportáž od Vaška.

V sobotu 26.4. se jela tradiční Spacovská Jarní klasika ve Vrbně pod Pradědem.
Vše začínalo již v sobotu časně z rána, protože se musely rozdat všechna čísla pro registrované závodníky a zajistit trať, která vedla jako obvykle Karlovice - Vrbno - Pustá Rudná - Andělská hora - Světlá hora - Staré město - Rudná pod Pradědem - Malá Morávka - Karlova Studánka - Vrbno - Andělská hora - Světlá hora - a cíl byl jako minulý rok v Suché Rudné u hotelu Paramon.
Na trati byla 3 těžká stoupání, ve kterých nikdo z hlavní skupiny nezískal větší náskok. Při sjezdu z Karlové Studánky však nenápadně odjel jeden z polských závodníků, vzdálil se a dojel si tak pro sólové vítězství.
Za ním se však závratnou rychlostí řítilo hlavní pole, které mělo ovšem v tomto případě smůlu a bojovalo se „pouze o druhé místo“.
Cílový dojezd byl opět hektický a došlo i k jednomu pádu. Naštěstí se nikomu nic vážného nestlalo a skončilo to pouze u odřenin.
Za naše barvy startovali pouze sourozenci Prejdovi a Víťa Vašťák. Vašek dojel v hlavním poli a po ne úplně zdařilém spurtu si dojel pro pěkné 7.místo celkově a 3.místo v kategorii juniorů.
Maruška, která je prvním rokem kadetka již musela startovat v kategorii žen a to znamenalo, že se musela vydat již na trať delší. Vedla si velice dobře, ale i přesto byla odstavena na limitu což i podle jejich vlastních slov byla její „záchrana“.
Víťa v kat.muži elite nakonec dokončil závod na krásném 29.místě.
Musím pochválit organizaci závodu.

Gratulace pro závodníky !

Český pohár na silnici.Jirka Sedláček   2.5.2014 22:33:35
Další závod ČP pro kategorie mládeže se jel o víkendě 20.-21.4. v Kyjově.
Na kritériu skončila Máří na 8.místě v kategoriji kadetek a 13 místo vybojoval v kat.juniorů Vašek.
1.5 se chystá aquatlon a sprinttriatlon v PoruběHana Materová   24.4.2014 17:46:49
Přihlašujte se na aquatlon a triatlon v Porubě přes czechtriseries. Pro žáky a předžáky propozice zde
přihlašování tady
pro ostatní kategorie propozice zde
a přihlašování tady
Dnešní trénink středa 23.4.14.Jirka Sedláček   23.4.2014 13:41:21
Informace pro všechny zájemce z řad dětí 8-15let, kteří by si chtěli dnes v rámci tréninku projet trať, která se pojede v sobotu při PORUBAJKU 10Km.

Sraz v OV -Porubě v 16:30 hod. v parku u haly Fajne. Trénink povede Mirek Rupa. Společně si projedete trať, aby jste věděli kudy povede a při závodě nebloudili.

Český pohár na silnici.Jirka Sedláček   17.4.2014 21:27:04
Reportáž od Marušky.
O víkendu 12. a 13. 4. se konal 3. a 4. závod Českého poháru na silnici. Jednalo se o sobotní kritérium v Soběslavi a nedělní silnici ve Zbraslavi u Brna.
Počasí závodníkům moc nepřálo a bylo lehce pod mrakem. Naštěstí déšť počkal až na nejpozdější kategorii elite a Maruška i Vašek jeli za sucha.

Sobota 12.4.2014-kritérium Soběslav.
Jako vždycky se na trať první postavily nejmenší kategorie a těmi také začal celý závodní den. Maruška se na start postavila dříve než Vašek a po odjetí závodu si dojela pro 6.místo a posbírala 2 body.
Vašek odstartoval po kategorii žen a také získal 2 body, to v kategorii juniorů znamenalo 13. příčku.

Neděle 13.4.2014-silnice Zbraslav.
Kategorie kadetek odstartovala jako 2.kategorie celého dne. Marušce se moc nedařilo a po 6.kolech si dojela pro 13.místo.
Vašek na tom byl mnohem lépe a celý závod se udržel v hlavním poli. 17 kol uběhlo jako voda a celý balík byl stále pohromadě. Jako první byl na horizontu vidět zelenožlutý dres KC Kooperativa, který vzal první dvě medailová místa. Vašek se stále držel v poli a po špurtu celého balíku dojel na krásném 6.místě.

1. Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) 2:24:29, 2. Šírek (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +2, 3. Bechyně (VZW Tieltse Řezno), 4. Honzík (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav), Gruber (Favorit Brno), 6. Prejda (SK Jiří Team Ostrava) všichni stejný čas).
Další data českých pohárů najdete na stránkách Českého svazu cyklistiky.

Grand Prix MTB Silesia 2014.Jirka Sedláček   15.4.2014 17:56:29
Prvním závodem GP se stal polský Wodzislaw Slaski a v místě zvané Balaton se bojovalo nejen o vítězství v jednotlivých kategorijích, ale také o první body do tohoto osmi dílného seriálu.

Trať byla velmi dobře připravená a to jak pro dětské tak i pro dospělácké kategorie. Jelo se v opačném směru proti loňsku a také přibyly některé nové technické pasáže. Areál nabízí spoustu možností a pořadatelé jsou si toho vědomi.

První radost nám hned z kraje připravila naše nová posila v kat. ml.žaček Dominika Rupová, která s přehledem zvítězila a porazila i většinu chlapců ve stejné kategoriji. 4.místo pak vybojovala Adélka Jančíková.
V kat.žáků si nejlépe vedl Martin Jančík, který obsadil 4.místo před Ondrou Holušou, kterému se nepovedl start a z posledních pozic se prokousával do předu. 7.místo pak obsadil Ondra Voznička.
V kat.st.žáků rozjeli naši závodníci pekelné tempo hned od začátku závodu. Přes drobné technické potíže vybojovali 1.místo Kuba Říman a 3.místo Vláďa Mikšaník.
V kadetech pak Vojta Voznička přidal 2.místo.
Aby toho nebylo málo tak v juniorech vybojoval 2.místo Honza Kresta a v ženách Pavlína Maráčková 3.místo.

Další bednu přidali mástři kat.B. 3.místo Mirek Rupa a 1.místo trenér Jirka.
V mástrech A obsadili 6..místo Ivo Kovářik a 20.místo Martin Jančík.

Nejprestižnější kat. elite měla na startu 33.startujících. Roman Kubica skončil na 6.místě a Jirka Keisler na 19.místě.

Sezóna bajků začala. Bolatická třicítka.Jirka Sedláček   15.4.2014 17:22:27
O víkendu se závodilo v sobotu na "Prajské" v Bolaticích a v neděli v Polsku ve Wodzislavi.

Bolatická třicítka a její 4.ročník přivedl na start 620 účastníků z řad dospělých a stovku účastníků z řad dětí a mládeže.
Start a cíl byl u fotbalového hřiště. Počasí přálo a ikyž foukalo a bylo chladno svítilo chvilkami sluníčko. Trasa skoro suchá a tak byla velice rychlá.
Celkovým vítězem se s velkou převahou dvouapůl minuty stal ostravský závodník MaxCursoru Matěj Lasák, který také překonal traťový rekord a jeho výsledný čas byl 1:05:07

Naše barvy hájila Lucka Materová v kategoriji žen elite a vybojovala 3.místo! V dětských kategorijích pak na trati 2,5Km vybojoval 2.místo Ondřej Holuša a 5.místo Jirka Bohdalovský.