Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Reportáž ze Silesie v Opavě.Jirka Sedláček   20.5.2012 21:03:26
V sobotu 19.5.2012 se pořádal v pořadí dvanáctý ročník maratonu Silesia v Opavě.
Z našich se účastnili Vašek s Maruškou, Roman Kroček,Lucka Materová a Jirka Bohdalovský, (možná tam byli i Římanovi, ale ty jsem neviděl).
Jako každý rok bylo hodně účastníků a proto již 14 dní před závodem byla uzavřena internetová registrace. Na dlouhé 90-ti km trati startovalo 290 účastníků. Startovali již v 9 hodin a spolu s nimi i Roman, který dokončil závod na skvělém 14. místě celkově (6. ve své kategorii) ve vynikajícím čase 4:13.
Na trať 55 km se vydalo asi 730 závodníků a s nimi i Vašek, který si dal za cíl dojet v čase pod 3 hodiny, což se povedlo a jeho výsledný čas byl 2:50. Ten stačil na celkové 55. místo a prvenství v kategorii.
Lucka startovala na trati 55Km a třetím místen se dostala na bednu.
Po průjezdu závodníků z tratě 55 km kolem tzv. Chováčů se vydali na trať 20km závodníci mezi nimiž byla i naše Maruška. Od startu si vedla dobře, ale na jedné z křižovatek ji spolu s vedoucí skupinou poslali na špatnou trať a ztrátu již nestačila umazat tak, aby si zajistila i místo na bedně. I tak, ale Maruška skončila na pěkném 5.místě ve své kategorii.
O závodě Jirky Bohdalovského toho moc bohužel nevíme, jelikož jsme byli ještě oba na trati svých závodů. Trať byla skvěle připravena, stejně jako občerstvovací stanice, na kterých se nemuselo skoro stát, vše se dalo stihnout za jízdy, špalíry diváku byly úžasné, hnaly kupředu jako na TOUR de FRANCE (např. Kalvarie, kde jich bylo asi 300), trať byla suchá až na pár hlubokých kaluží a jednoho bahnitého sjezdu.
Jinak velká pochvala pořadatelům.
Zdraví Vašek
Ještě doplním Marťas Jančík 3.místo a Jirka Bohdalovský 6.místo ve vloženém závodě dětí.
Rýmařov MTB Okolo vysílače.Jirka Sedláček   19.5.2012 23:31:02
Report z Rýmařova od Romana.

Dne 13.5 se v Rýmařově uskutečnil závod 18.ročníku cyklistického seriálu Jesenický šnek - MTB Okolo vysílače.
Počasí bylo hodně chladné, ale nepršelo. Trať byla vyloženě fyzická, skládala se převážně z táhlých výjezdů a úseků po loukách, technických pasáží bylo na trase minumum. Na závodníky dospělých kategorií čekaly 4 okruhy o délce 5,5 km.
Z našich barev se na celkově prvním místě umístil Roman Kubica. Adam Šebo si pěkným 16. místem zajistil vítězství v kategorii juniorů.

Výsledky celkově:
1.místo Roman Kubica, 2. Matin Borák Cyklo Polach a syn (+9 s), 3. Ondřej Kavan Novatop (+3.44 s).
Junioři:
1.místo Adam Šebo.
Já jen dodám SUPER !!

Mamut Tour.Jirka Sedláček   19.5.2012 20:56:08
V Přerově se jel v sobotu 12.5. již 9.ročník maratónu MTB se startem a cílem na výstavišti.
Trasy 55 Km s převýšením 787m se zůčastnil také náš Roman Kroček a vybojoval v kat. 19-29 let krásné 6.místo. Přitom jednou lehce sjel z trati a musel se kus vracet.
Tento závod je specifický v tom, že se jede součastně silniční i bajkový závod a ještě na třech s dvou trasách.Na obou bajkových tratích bojovalo celkem 500 účastníků.
Časovka AcelorMittal SPAC.Jirka Sedláček   18.5.2012 21:19:11
V neděli 13.5. se v areálu Hyundai Nošovice sešlo přes 170 závodníků na časovce ArcelorMittal.
Trasa vedla nejprve po rovině kolem průmyslové zóny a poté zamířila do mírně zvlněného podbeskydí, s cílem pod kopečkem Malá Prašivá.
O překvapivé účasti Pavlíny na tomto závodě jsem se dozvěděl až nyní. Zarytá bajkerka, která když nemusí, tak na silnici nevyjede si střihla časovku za silného protivětru a rovinatého terénu, které vyloženě nesnáší. To se dějí věci. Že by se blýskalo na lepší časy?
V kat.žen 30 a více let obsadila 8.místo.
Tomáš Stolařík 3.na krajském přeboru.Jirka Sedláček   14.5.2012 19:13:20
V sobotu 12.5. od devíti hodin probíhal krajský přebor jednotlivců na silnici v Petřvaldě.
Na desetikilometrovém okruhu a za nepříjemného deště, kdy teplota spadla k deseti stupňům závodilo celkem 68 závodníků a závodnic.
V kategoriji juniorů si výborně vedl náš Tomáš a vybojoval bronzovou medajli.
Gratuluji !!
Viktor a Jirka vítězové SP 2011.Jirka Sedláček   13.5.2012 10:51:33
Na prvním závodě slovenského poháru v Pravenci došlo také k vyhlášení celkového pořadí SP za rok 2011. Vyhlášení se uskutečnilo proto, že na podzim odpadl poslední závod SP.

Výsledky našich závodníků :
Ml.žačky 4.místo Maruška Prejdová.
Kadeti 9.místo Kája Svrčina, 19.místo Vašek Prejda.
Muži II. 1.místo Viktor Klos, 4.místo Marek Sedláček, 7.místo Roman Kubica.
Másters B. 7.místo Ivo Kovářik.
Másters C. 1.místo Jirka Sedláček.
Ženy 13.místo Pavlína Maráčková.
Junioři 18.místo Tomáš Stolařík.
Pořadí klubů 5.místo ze 78 klubů !!

1.Slovenský pohár MTB.Jirka Sedláček   13.5.2012 09:49:27
Pravenec je rozhodně blíž než Aš a všechny slovenské poháry jsou finančně více v dosahu než český pohár a tak jsme znovu vyjeli k východním sousedům.

Nádherný den s teplotou 25°C a v místě závodů suchý terén částečně pozměněný proti loňsku.
Pro kategorije žactva a kadetů připravena novinka v podobě technické části závodu, kde závodníci museli zdolat několik úseků v předepsaném čase.Tady se můžete podívat na ukázku.http://www.youtube.com/watch?v=SlXiu0K1cFA&feature=related
V době kdy se konala technická část pro ty mladší kategorie odstartovali muži II. a všichni mástři. Kluci si vedli skvěle a obsadili první dvě místa.Vyhrál Roman Kubica a se ztrátou 1:21 dojel druhý Marek Sedláček.
V mástrech C.přidal Jirka 1.místo.
Po ukončení technické části závodu se na start postavili všechny tyto kategorie a s minutovými odstupy odstartovali.
Smůlu si vybral hned v prvním kole Vojta Voznička v kat.st.žáků a s defektem kola nedojel.
Ve stejné kat.žákyň vybojovala Maruška Prejdová 3.místo.

Po dojezdu těchto kat.se na start postavili ti nejsilnější a to muži elite, ženy a juniorky a junioři. Bylo se na co dívat,protože technická trať dovolovala sledovat závodníky na několika místech během jednoho okruhu.
V elitě se o vítězství poprali Michal Lami JUMP SPORT KLUB Košice, Milan Barényi TREK KCK OSLANY a Martin Harink CK Banská Bystrica, kteří v tomto pořadí dojeli do cíle.
V ženách kralovala mystrině slovenska Janka Števková CK EPIC Dohňany a naše Pavlína si dojela pro čtvrté místo.
Kategoriji juniorů jsme neobsadili, protože se ve stejný den jeli ještě další závody a tady vyhrál Šimon Vozár ŽP Šport, a.s.

Reportáž z Tošovic od Kamči.Jirka Sedláček   10.5.2012 09:54:08
Dne 8.5.2012 se konal v HEI parku Tošovice nultý cross contry závod.
Ikdyž dost foukalo, tak účast byla slušná. V 10.00h odstartovali nejmenší do 5 let na odrážedlech malý okruh, po nich 6-ti letí na kolech - 1 kolečko kolem přehrady.
Zde jsme měli zastoupení budoucí členku Jiřího teamu Adélku, která obsadila 1.místo.
Následovala kat. 7-10 let na 800m v kopcovitém terénu kde suverénně vystartoval Jiřík Bohdalovský a držel si dlouho náskok od ostatních, v kopcích ho, ale dohnal Martin Jančík a udržel si 1. místo až do cíle. Takže Martin 1. a Jirka 2.místo.
To, ale bylo pro naše kluky málo, takže se ještě zůčastnili v kat. 11-14 let 2400m. Vedli si výborně, Martin dojel 1. a Jirka 5.
Na hlavní závody, které odstartovali ve 14.00h už vykouklo sluníčko a zde ještě suverenně vyhrál v juniorech Karel Svrčina.

Závody se nám moc líbili, organizátorům palec nahoru. Fakt pěkně udělané, takže příští rok zase 8.května v Tošovicích....
Kamila Jančíková.

3.závod GP MTB SILESIA.Jirka Sedláček   9.5.2012 23:12:36
V Bohumíně Skřečoni na pozměněné a delší trati se v sobotu jel již třetí závod Grand Prix.
Účast byla vysoká a silná konkurence z Polska ji doplnila.
Počasí také vyšlo, ikdyž v noci sprchlo, byla trať téměř suchá a to je na tuto trať co říct.

Na závod jsem se vydal na kole s Adamem a pohodově jsme se rozjeli.
Přijeli jsme právě včas, abych mohl zdokumentovat ty naše nejmenší závodníky. Také se předvedli a Ondra Voznička v první kategoriji předžáků vybojoval třetí místo.
Další naše výsledky :
Ml.žáci 4.Martin Jančík, 7.Jakub Velkoborský, 9.Jirka Bohdalovský.
St.žáci 4.Vojta Voznička, 5.Denis Frič.
St.žačky 1.Maruška Prejdová.
Kadeti 1.Vašek Prejda.
Junioři 1.Kája Svrrčina, 2.Tomáš Jakl, 3.Tomáš Stolařík, 4.Adam Šebo, 6.Robin Motloch, 7.Jiří Keisler.
Ženy 2.Pavlína Maráčková.
Muži elite 2.Roman Kubica, 3.Marek Sedláček, 9.Ondra Neulinger.
Mástři B. 1. Jirka Sedláček.

Fotky v sekci AKCE a FOTO ZÁVODY.

Sprinttriatlon Poruba.Jirka Sedláček   5.5.2012 21:46:48
Pravidelné otvírání triatlonové sezóny proběhlo na prvního máje, kdy jsme pořádali druhý závod série Moravskoslezského triatlonového poháru.

Již 14 ročník měl vysokou účast českých, polských a slovenských závodníků.
Celkem se jich ve všech kategorijích sešlo 120.
Plavání probíhá na bazéně a další disciplíny startují gundersenovou metodou na parkovišti vedle parku u martinovské křižovatky.
Letní počasí s vysokou teplotou a tradiční kopcovitý profil kola i běhu prověřil všechny účastníky.
Naši zástupci vybojovali dvě první místa zásluhou Martina Jančíka v kat.benjamínků a Marije Prejdové v kat.žaček.Další bednu přidal Zdeněk Žarlok v kat.mástrů nad 50 let a to třetí místo. V elitní kategoriji pak Petr Jalůvka vybojoval 12. místo.