Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Mlynářská časovka   24.5.2009 19:49:28
Slezský pohár amatérských cyklistů pokračoval druhým závodem v Kozlovicích. Opět se jednalo o časovku, tentokrát však už měla 30km. Sychravé a chladné nedělní ráno neodradilo celkem 138 závodníků, kteří se sešli v dřevěném skanzenu U Mlýna v Kozlovicích. Trať byla převážně rovinatá, jelo se po proudu řeky přes Rychaltice, Fryčovice a Brušperk až do Staré Vsi, kde byla před hlavní cestou obrátka. Převýšení 30m na celé trati tak udělaly pouze dva menší kopečky před cílem.
Jako první startovali nejstarší masteři následováni něžným pohlavím. Z 12ti žen si s tratí nejlépe poradila Tamara Stonová, která v cílové rovince předjela Ivu Jaklovou a právě před ní zvítězila o minutu v čase 0:51:42. Bramborovou medaili si vyjela Lucka Nováková, která na první místo ztratila jen něco málo přes 2 minutky. V kategorii juniorů do 18ti let nás reprezentovali Tomášové Jakl a Stolařík, kteří dojeli po sobě na 8. a 9. místě.
Smůlu na trati měl Tomáš Galuška, kterého při přejíždění mostku v Rychalticích předjelo a posléze srazilo auto. Tomáš naštěstí vyvázl jen s odřeninami, opět se však projevila neohleduplnost a špatný odhad řidičů, se kterými se na silnicích všichni potkáváme.
Nejrychlejšího borce pak nabídla kategorie B, tedy muži 30-39let. Tomáš Celta projel cílem v čase 0:40:01,30 a jeho průměrná rychlost tedy byla úctyhodných 45km/h. Oficiální výsledky najdete na stránkách SPACu (konkrétně zde).
Autor: Vojta Gruchala
Středeční trénink   22.5.2009 12:33:26
Jako každou středu tak i tento týden jsme vyjeli na silniční trénink. Sešlo se nás hodně a proto jsme se rozdělili na dvě skupiny - ti dobří (pod vedením Jendy Palidera) a ti ještě lepší (pod vedením Jirky Sedláčka). Silnější skupina najela přes 80 km, z toho zhruba polovinu v kopcích a v poměrně svižném tempu. Pokud chcete znát převýšení, které jsme překonali a trasu, kterou jsme jeli, mrkněte na přiložený obrázek. Celou trasu najdete ZDE
Krajské přebory.Jirka Sedláček   21.5.2009 23:31:48
V sobotu 16.5.se jelo spoustu závodů pro cyklisty a jedním z nich byl přebor kraje v časovce.

Závodilo se tradičně v Rázové u Bruntálu a pořadatel YOGI team Ostrava.

Počasí bylo pošmourné a nevěstilo nic dobrého,nakonec však vydrželo a nepršelo.Teplota se pohybovala kolem 13°C a foukal mírný vítr.

Protože se naše síly rozdělily na závody ČP MTB a triatlonu tak na časovce bojovalo jen 8 závoďáků a nevedli si špatně.

V Kadetkách y9skala 2.místo Lucka Materová a stejnou bednu vybojovala v ženách Lucka Nováková.

V kadetech 7.a 8.místo Tomáš Jakl a Tomáš Stolařík.

V juniorech 6.místo Marek Sedláček a 8.místo Jirka Pytlík.

V mužích do 23 let 4.místo Marek Zeman a stejné místo pak v kat.masters starší Jiří Sedláček.

Slovenský pohár MTB se rozjel.Jirka Sedláček   14.5.2009 08:43:48
V neděli 19.5.v krásném prostředí Smolenického zámku se začalo bojovat o poháry v crosscountry.

Kolem zámku jsou terény jako stvořené pro bajky a tak připravit náročnou trať nebyl pro pořadatelé problém.Počasí přálo a bylo sucho a horko.

Pro mladší kat.byl připraven kratší okruh v prostoru pod zámkem.Od kat.st.žáků se pak závodilo na velkém okruhu,který měl necelé 4 kilometry.

Naše výprava měla čtyři závodníky,kteří získali dvě vítězství a dvě sedmá místa.

Vašek Prejda v konkurenci 20-ti závodníků skončil 7.ale jako první cizinec a prvoročák.Stejné místo po trápení vyjela Pavlína Maráčková,která dohání manko z třítýdenního marodění.

Kat.mástrů B a C ovládli Ivo Kovářik a Jirka Sedláček,kteří nedali svým soupeřům šanci a s přehledem zvítězili.

Fotky jsou v sekci AKCE.

Porubský sprinttriatlon.Jirka Sedláček   12.5.2009 22:01:55
Již po 11.jsme my JIŘÍCI uspořádali jeden z prvních triatlonů sezóny.

Nedočkavých závoďáků bylo dost a přijeli i tradičně polští triatleti.

Ač ráno ještě drobně pršelo,tak při cyklistickém startu benjamínků a žáků už svítilo a připalovalo sluníčko.Krásný souboj v kat.žáků svedli Martin Melichárek TK Ostrava a Michal Vacula DIDI team Zlaté Hory,kteří na kole předjeli své soupeře a také v běhu byli nejrychlejší.V závěru měl Martin více sil a s přehledem zvítězil.

Stejně pěkný souboj předvedli nejsilnější muži.Po kole se na běžeckou část vydal jako první Tomáš Matera InsportLine Lipník před oddílovým kolegou Petrem Kopřivou,který stahoval Tomášův náskok,ale Tomášovi se podařilo udržet si dostatečný náskok pro jasné vítězství.Tímto také oslavil své čerstvé 20 narozeniny.

V ženské kat. dominovala skvělá plavkyně Tamara Stonová Aironman Sudoměř,která druhé v pořadí Aleně Konečné CK Konečný Frýdlant nad Ostravicí nadělila 5 min.

Silničáři v Orlové.Jirka Sedláček   12.5.2009 13:25:32
Krajská soutěž na silnici začala prvním závodem 8.5.v Orlové.Celoroční seriál bude mít 8.závodů.

Letní počasí přálo a tak se na start postavilo dohromady 74.závodníků.

Z našich nejlepší výkon podala Lucka Nováková,která všem svým soupeřkám ukázala záda a s přehledem vyhrála ženskou kategorii.

Na třetí stupeň se postavil také v kadetech Tomáš Jakl.Ve stejné kat. byl Tomáš Stolařík 5.

V kat.juniorů obsadil Tomáš Sosna 5.místo a Marek Sedláček 6.místo.

V mastrech C.skončil na 4.místě Jirka Sedláček.

Naše účast nebyla stoprocentní,protože následující den byl závod v triatloně,tak další naši závodníci šetřili síly.

Trénink na dráze.Jirka Sedláček   6.5.2009 22:01:16
V úterý jsme ve složení Tomáš Jakl,Ondra Rut,Vojta Kružberský,Marek Sedláček,Vašek Prejda a Káča Uhrová vyrazili na zkušenou na dráhu do Prostějova.

Kromě Katky,která již jela na dráze i závody ještě nikdo jiný na ni nestál.

Počasí nám přálo,15°C pod mrakem,bezvětří a tak jsme ve čtyři hodiny byli na místě v Prostějově.

Po domluvě s trenérem panem Vačkářem,který tam šéfuje jsme si půjčili dráhovky a hurá na dráhu.Dráha je otevřená a tak dobré oblečení na začátek bylo namístě.

První metry na festce jsou nejisté,ale každým kolem všichni získávali na jistotě a troufli si jet rychleji a na klopené zatáčky.Pak také za vodičem,nebo pevné starty a je z toho fajn pocit a hlavně žádné pády.

Dvě hoďky utekly jako voda a pomalu se končí.Odjezd zpět do Ostravy a určitě někdy zase na dráhu !!

1.ED cup MTB Brušperk.Jirka Sedláček   3.5.2009 19:36:45
Zatím jsou k dispozici fotky v sekci AKCE.
Valašský pohár MTB.Jirka Sedláček   3.5.2009 18:00:06
Reportáž Vaška Prejdy.

Ahojky

V pátek 1. května se jel první závod Valašského poháru MTB mládeže ve Valašském Meziříčí místní části Hrachovec.

SK JIŘÍ TEAM měl pouze dva závodníky a to Robina Motlocha a Vaška Prejdu oba v kategorii starší žáci. Oba dva přijeli brzy, aby si pořádně projeli trať, která byla velice dobře připravena s náročnými sjezdy i výjezdy a rovněž technicky náročnou. Spestřením byl průjezd kamionem v prostoru cíle.

V deset hodin patnáct minut závod začal startem kategorie přípravky 1 a pokračoval dle startovního rozpisu. Ve 12:00 odstartovala kategorie ve které jsem jel i já s Robinem. V závodě jsme si oba velice dobře vedli, ale po prvním kole nás potkaly technické potíže já jsem po 150m za cílem prvního kola urval řetěz a Robin asi o 100m dál než já. Oba jsme tedy skončili po prvním kole.

Všem členům SK JIŘÍ TEAM doporučuji tento pohár jako přípravu na ČP.