Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176
Olympiáda dětí a mládeže.Jirka Sedláček   1.7.2011 14:54:43
Ve dnech 21. až 26. června 2011 se uskutečnily páté letní hry olympiády v Olomouckém kraji.

Na Andrlově stadióně v Olomouci nastoupilo v zahajovacím ceremoniálu 4 300 sportovců a na tři stovky rozhodčích.

Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek připomíná obnovení olympijské tradice z 23. června 1894, kdy došlo k založení Mezinárodního olympijského výboru, a apeluje na dodržení olympijských idejí v duchu fair-play.
Olympijský oheň zapálil Jan Železný a soutěžilo se ve 20 sportech.

Kopřivnický DRTIČ.Jirka Sedláček   20.6.2011 23:36:36
Reportáž Moniky Římanové - maminky našeho člena.

Co se týče mých zážitků okolo Kopřivnického Drtiče – tak mám jen samé pozitivní.
Byla to úžasná akce, přihlášeno bylo přes 800 účastníků a odstartovalo jich nakonec „pouhých“ 662.
Roman a ostatní organizátoři byli skvělí, atmosféra báječná, všude kolem stejně nadšení Drtiči, počasí bylo přímo luxusní a letošní nová trasa byla úchvatná, hodně náročná a vedla krásnou a malebnou horskou krajinou.

Drtiče jsem si užila plnými doušky – nádherný adrenalin, paráda a stačila jsem se i rozjímat nad krásou hor všude kolem. Miluji dlouhé a hodně náročné trasy a to je přesně Drtič.

Letošní ročník Drtiče se mi zdál o něco náročnější než minulý rok.
Bylo mi moc líto, že se letos nejelo přes mou oblíbenu Lysou horu, ale nová trasa svou náročností Lysou zcela vynahradila. Podle cyklomap a navigace byla délka tratě od 132 – 138 km a převýšení od 3628 – 4500 m ……… takže to převýšení bude pravda asi někde uprostřed.
Já jsem měla najeto téměř 150 km, jelikož jsem při jednom sjezdu trošku zabloudila a najela jsem si navíc asi 10 km. Jinak po trase od Kopřivnice okolo Štramberku, Kojetína, Bystřičky až po Soláň se převážně jen a jen stoupalo – bylo tam hodně velkých a prudkých stoupání a jen menší sjezdíky. Ale potom přišly i pořádně těžké sjezdy a to mě bolelo celé tělo – jela jsem to docela rychle a pořádně jsem si užívala jak sjezdů tak stoupání.
Jednoduše jsem drtila jako blázen.

Na START jsem se postavila s mými 5-ti přáteli, ale při každém sjezdu nebo stoupání jsem je čekala a ze začátku jsem si to s tím čekáním ani moc neužívala. Nakonec jsme se domluvili, že budeme v kontaktu na telefonu a já jsem vyrazila sama kupředu……..vlastně jsem nebyla vůbec sama, stále jsem byla v kontaktu s jinými Drtiči, kterých bylo po trati stále plno. Teprve teď jsem si to začala plně užívat a přidávala jsem se k ostatním podle tempa jaké mi vyhovovalo a to bylo tedy „drtivé“ .
Podařilo se mi ujet úplně celého Drtiče, měla jsem z toho velikááááánskou radost.
Letos mi můj řetěz vydržel, ani defekt jsem neměla, jen jsem si špatným přehozením vykřivila prostřední přední ozubené kolo a sekal se mi řetěz. Stalo se mi to asi v 1/3, takže jsem 2/3 Drtiče odjela s touto menší závadou.

Pro mě byl Drtič dokonalým adrenalinovým zážitkem a už teď se těším až si to příští rok zase užiju !!!

Zdraví nadšená Monika Ř.

5.závod GP MTB Silesia.Jirka Sedláček   18.6.2011 18:07:34
A už je to tady,
tož se rychle kókněte !

Až vydýchnu tak taky report anebo, že by ho napsal někdo jiný? pište mi na meila.J.

Přidány fotky.Jirka Sedláček   17.6.2011 12:03:43
ČP MTB Plzeň.Jirka Sedláček   15.6.2011 13:29:23
V galeriji AKCE jsou přidány fotky z Plzně,kde Karel vyjel skvělé 5.místo. Fotky také na http://jiriteam.rajce.idnes.cz/
4.závod GP MTB Silesia.Jirka Sedláček   13.6.2011 18:07:27
Polský Wodzisdlav Slaski již podruhé v letošním seriálu GP hostil bajkery v místě zvaném Balatón.
A opravdu to vypadalo jako na Balatóně.Písčitá pláž byla v obležení a ve vodě plno otužilců.

Počasí nádherné a tak se závodilo na suchém povrchu.Trať byla mírně pozměněná,technická a náročná a všem se líbila.

Jako první se na start postavil Martin Jančík v kat.ml.žáků,kteří jeli zkrácený okruh.Na startu trochu ztratil,protože si včas nepřehodil na těžší převod,ale pak bojoval a jeho uáááá bylo slišet pěkně daleko.Na bednu to však již nevyšlo - 4.místo,ale Martin se nechal slišet,že příště JIM DÁ !!

V dalším startu dne kat.žákyň a st.žáků,ještě na zkráceném okruhu Maruška vyhrála a Vojta skončil na 2.místě.
V kadetkách přidala Hanka 3.místo.

Pak už přišli na řadu kadeti,kde jsme měli dvě žhavé želízka.Kája zvítězil a Vašek vybojoval 3.místo.

V juniorech Tomáš Stolařík přetrhnul řetěz a stejně dopadnul Roman v mužích.
Jóó mají ukrutnou sílu v nohách !!

Na závěr startovali muži a mástři.V elitě jezdil Viky první dvě kola ve vedení,ale pak postupně ztrácel a nakonec z toho bylo 4.místo.Stejné místo vybojoval Ivo v mástrech A.,kteří jeli stejný počet kol jako eliťáci.V mástrech B.zvítězil Jirka.

KARLOS VÁLÍ !!Jirka Sedláček   11.6.2011 11:29:39
Úplně nejčerstvější zpráva z ČP MTB v Plzni.

V kat.kadetů Kája Svrčina 5.místo !!

V lesoparku Homolka právě probíhá 3.závod ČP.Trať je náročná, pestrá, technická, patří mezi bezpečné a přehledné.Hlavní okruh má délku 4,9 km a jezdci nastoupají na jednom okruhu 181 m.Počasí teplé a suché.

Druhý náš zástupce Marek Sedláček skončil v kat.muži Expert na 23.místě.Po dobrém začátku,kdy se propracoval do první desítky mu ztěžkly nohy, prostě to nejelo a vycouval.

Skvěle si vedli další zástupci ostravského týmu BIKE 2000. Matěj Prudek, v kat.žáků zvítězil!! a v kat.žákyň zvítězila Nikol Stočková!!

Protivanov – pohár Drahanské vrchoviny.Jirka Sedláček   9.6.2011 15:16:46
Reportáž Pavlíny.

V sobotu 4.6.se odehrál další souboj o příčky v závodě horských kol – pohár Drahanské vrchoviny.
Celkové zázemí tentokrát poskytl městys Protivanov, kde místní nadšenci ve spolupráci s pořadateli celého poháru vytvořili velmi rychlý a dynamický okruh v celkové délce 2 500 metrů. Počasí závodníkům přálo, od rána byl „Oskar“ v plném nasazení.

Na start se dle rozpisu závodu postupně postavily všechny věkové kategorie. Ti nejmenší bojovali o cenné kovy na místním fotbalovém stadioně, okolo kterého okruh vedl.
Starší ročníky vyvedl okruh závodu také mimo stadion do přilehlých polí a luk. Okruh nebyl technicky náročný, ale spoustě závodníkům činil velké problémy jediný kopeček, který vyžadoval dostatek síly a dobrý nájezd, ale také zpomalovací klasické cyklokrosové smyčky. Kdo jej podcenil, ztrácel drahocenné vteřiny, které často rozhodují o vítězi.

Tak jak už je na vrchovině dobrým zvykem, nechyběly pěkné ceny, diplomy a medaile, občerstvení a pozvání na další kolo poháru, které se tentokrát jede v Suchém – Velenově dne 25.6.2011.
Za modrožluté Jiříkovské barvy jsem bojovala tentokrát pouze já (bylo z toho 2.místo za Luckou Veselou), protože jsem shodou okolností pobývala na nedalekém Baldovci. Ostatní „Jiříci“ bojovali v tento den úspěšně na Valašském poháru v Rožnově.

Pavlína.

Přidány fotky.Jirka Sedláček   8.6.2011 00:36:37
Kájové dvě vítězství.Jirka Sedláček   6.6.2011 10:32:29
O víkendu jsme se zúčastnili závodu Valašského poháru MTB v Rožnově a Beskydského poháru MTB v Lubně.

V obou dnech předvedl skvělý výkon kadet Kája Svrčina,když si dokázal poradit se všemi soupeři a dvakrát zvítězil.

Valašský pohár pokračoval třetím závodem a v parném dnu se sváděli boje v areálu jízdárny a jeho okolí.Trať měla dlouhé táhlé stoupání,kde se rozhodovalo o pořadí.Kája hned od startu ukázal všem soupeřům záda a svůj náskok stále zvyšoval.Robin ve stejné kat.dojel na 5.místě.V juniorech Standa přetrhl řetěz a nedokončil.V kat.mužů skončil na 5.místě Marek.V mástrech open skončil na 3.místě Jirka.

V nedělním 2.závodu Beskydského poháru v Lubně opět Kája ukázal,že jeho forma jde prudce nahoru a znovu v horkém počasí stylem start-cíl převálcoval všechny soupeře.
Na bednu se vedle Káji tentokrát postavil také Robin.
V juniorech si první vítězství připsal Standa ač před startem zničil přední kolo a při závodě ještě znovu roztrhnul řetěz, stačil kolo opravit a dojet do cíle.
V mužích jen těsně utekla bedna Markovi,který do posledních metrů spurtoval se svým soupeřem.Roman pak skončil za Markem na 5.místě.
V mástrech open zvítězil Ivo Kovářik a Jirka obsadil 5.místo.
Mezi nejmladšíma v kat.Ml.žáků skončil na 5.místě Martin Jančík.