Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
TimeChip – triatlonový pohár mládežeHana Materová   2.6.2016 09:53:34
TimeChip – triatlonový pohár mládeže je seriál 4 samostatných závodů v triatlonu, duatlonu a aquatlonu pro mládež do 15 let.
Pohár je zastřešen sportovním klubem Triatlon Team Opava, jednotlivé závody jsou organizovány pořadateli závodů, kteří jsou uvedeni v seznamu závodů.
Pravidla a popis jednotlivých závodů najdete na stránkách czechtriseries.cz v sekci seriály. Jednotlivé závody jsou pořádány pro všechny kategorie.
Levoča-Adam 2.místo !Jirka Sedláček   1.6.2016 21:46:07
Reportáž od Petry.
Už po čtvrté se tento rok setkali mladí cyklisté na Dětské tour Petra Sagana. Na prezentaci v Levoči se zaregistrovalo 418 malých cyklistů.

V místním kempingu cyklisty čakal krátký, ale o to náročnější okruh. „Saganovci“ museli zdolat malé stoupání, množství zatáček mezi stromy a také prudké sjezdy prověřili jejich techniku. Ten, kdo se „kamarádí“ s prehazovačkou, měl na této trati navrch.
U mini chlapců jednoznačně dominují čeští cyklisti. Závod Jakuba Mušálka z Háje ve Slezsku a Ondřeje Wollera ze Vsetína byla radost sledovat. Na svůj věk výborná technika a pěkný souboj na trati.
Asi nejzajímavějším a nejvyrovnanějším soubojem o vítězství, byl souboj mezi Matthiasom Schwarzbacherom z Brezna a naším Adamem. V každém kole bylo pořadí vyměněné a v tom posledním byl přece jen rychlejší Matthias, který využil závěrečné stoupání v lese. Tato kategorie závodila v pěti kolech na náročnější trati mimo areál kempingu. Doufáme že našim borcům z Čech se bude dařit i v dalších kolech tour.

Krajské přebory na silnici.Jirka Sedláček   31.5.2016 21:34:19
Reportáž od Petra.
Silničářský víkend.
O víkendu se sešli silničáři na krajských přeborech. V sobotu se jel krajský přebor v časovce jednotlivců ve Stonavě, kde na 10 km okruhu vybojoval Šimon Svěrkot v kategorii mladších žáků 2. místo a Ondra Holuša v kategorii žáků starších 1. místo.
Počasí bylo ukázkové, závod dobře připravený a tak jen zamrzela slabá účast závodníků.

V neděli pak následoval krajský přebor v silničním závodě jednotlivců.
Účast sice byla podstatně lepší, ale zato nepřálo počasí. Žáci si své závody odjeli jen v počínajícím mírném dešti, zato kategorie kadetů a starších absolvovaly své kilometry ve vydatném a vytrvalém dešti. Hezká, členitá a kopcovitá trať kopírovala Těrlickou přehradu.
Žáci mladší absolvovali 1 okruh (15 km) a náš mladý silničář Šimon potvrdil své kvality, když i v tomto závodě obsadil krásné 2. místo. Coby nováčkovi na silnici mu to jede super a určitě zanedlouho dostane i svého největšího soka - Husičku z Formanu.
Ondra v kategorii žáků starších si pak po 2 okruzích nástupem v závěrečném stoupání před cílem zajistil náskok před petřvaldským Vojtou Huráčem a obsadil ve své kategorii 1. místo.
Výborně kluci, gratuluji !! trenér Jirka.

Soustředko Hadinka 2016Tomáš Vorel   30.5.2016 22:27:55
Letní soustředko 5.-9.7 na Hadince se blíží. požádal bych tedy rodiče dětí které pojedou aby mi do 4.6. napsali na mejl biker.t@seznam.cz 1. Jméno a příjmení účastníka, ročník narození, kontaktní telefon 2. od kdy do kdy pojede. 3. zdravotní omezení (alergie, úrazy, jídlo...) Pošlu zpět svůj telefon pokud ho nemáte, a číslo účtu kam poslat zálohu, nebo můžete hotově předat příští týden na tréninku. (tento týden budu bohužel mimo Ostravu} Přihlašujte se rychle, protože kapacita se brzy naplní.
Mini BykekapHana Materová   27.5.2016 11:41:52
12.6.2016 se koná závod pro všechny děti ve věku 1-15 let ve Frenštátě pod Radhoštěm, Horečky, více info zde: http://www.skvk.cz/mini-bykekap
Kuba poprvé na bedně na Českém poháru !!Jirka Sedláček   25.5.2016 21:43:16
ČP MTB Kutná Hora 14.5.16.

Skvělého výsledku dosáhl Kuba Říman na ČP horských kol. Poctivou přípravou a pílí se postupně přibližuje k samé špičce těch nejlepších v ČR. Jeho výsledky z posledních závodů již naznačovali, že je to reálné a byla to jen otázka času, kdy se prosadí mezi ty nejlepší.
Trať v Kutné Hoře patří k těm těžkým jak po technické stránce tak svým profilem, kde nejde pořádně odpočinout. Už také v tréninku si Kuba jednou "ustlal" a jeho kolena jsou permanentně sedřená. V závodě mu však vše vyšlo a skvělou jízdou hlavně v závěru, kdy měl dostatek sil se posunul na krásné 3.místo !

V kat.žáků se postupně lepší také Adam Bernát, který vybojoval slušné 21.místo a posunul se v pořadí poháru na 24.místo.
V kat.muži expert zabojoval Honza Kresta a obsadil 13.místo.Také on se lepší směrem k mistrovství ČR.

V kat.juniorů jsme měli na trati Vojtu Vozničku, který jezdil v polovině závodu kolem 15 místa. Pak však měl pád, kde přeletěl ve sjezdu přes řidítka a skončilo to zlomeným zápěstím a klíční kostí. Teď si bude muset chvíli odpočinout, ale držíme mu palce, aby se dal rychle zase dohromady a stihnul závěr bajkové sezóny a pak naskočil do cyklokrosu. Vojto drž se !!

Bohumínská časovka.Jirka Sedláček   25.5.2016 21:29:22
Reportáž se zpožděním, čekalo se na výsledky.
V neděli 15.5. jsme se jeli s Kubou podívat na časovku do Bohumína-Šunychlu. Kuba měl za sebou náročný ČP MTB v Kutné Hoře a na vyjetí to bylo tak akorát. Navíc foukal studený vítr a teplota byla někde kolem 9°C !

Přijeli jsme právě včas, aby jsme viděli závodit ty nejmladší závoďáky. Naši se ukázali v plné síle a silniční tréninky jim svědčí.
Výsledky :
Žačky 1.místo Dominika Rupová.
Ml.žáci 1.místo Adam Bernát, 2.místo Marek Majdanics, 3.místo Šimon Svěrkot.
St.žáci 1.místo Ondra Holuša.
Junioři 3.místo Radek Videcký.

2.Valašský pohár MTB.Jirka Sedláček   24.5.2016 21:16:08
Dalším závodem v sobotu 21.5. byl druhý díl VP ve Valašském Meziříčí v skiareálu Veselá.

Velmi pěkný okruh, který doznal změny k lepšímu byl technický, těžký, ale spravedlivý pro všechny závodníky. Počasí v sobotu skoro letní a i na horách svítilo sluníčko.
Z naší výpravy startoval jako první Adam Bernát v kat.ml.žáci. Vedl si dobře a dotáhl to na stupně vítězů na 3.místo.
Ve společném startu žen, juniorek a kadetek bojovala Pavlína Maráčková a svou kat.žen vyhrála.
Vítězství si připsal na své konto taky kadet Jakub Říman, když ve společném startu s juniory a muži bojoval v první pětce.
V kat.muži 2. kde statují muži od 30 let výše dojel na 4.místě trenér Jirka.

Sobota nabitá závody.Jirka Sedláček   24.5.2016 14:16:58
Reportáž od Denise.

V sobotu 21. 5. se již tradičně pořádal 13. ročník závodu Hradní okruh v Brumově – Bylnici.
Na start se postavilo celkem přes 300 závodníků ve dvou hlavních trasách. Já se zúčastnil trasy na 26km. Startovalo se přesně v 13:00. Ačkoliv bylo na startu velmi teplo a slunečno, trať v lese byla mokrá a rozbahněná z předešlých dešťů.
Hned po startu jsem se propracoval do předních pozic a prvních 6km jsem se držel s vedoucí skupinkou jezdců. Zanedlouho nastaly prudké kopce, ve kterých se to začalo trhat. Do cíle jsem si dojel pro celkové 10. místo a pěkné 3. místo v kategorii.
Trenér : gratuluji a jen tak dále !!

Silesia.Jirka Sedláček   22.5.2016 00:10:04
Reportáž od Jiříka Bohdalovského.

Dne 21.5 se v Opavě odehrával závod MTB Silesia.
Na míste bylo slunečno, kolem 18°C. V 9:00 se odstartoval závod na 90km, kterého se zúčastnil trenér Tomáš.
V 10:50 se dále odstartoval závod na 50km a toho ze zúčastnili Keclíkovi.
V 11hodin jsme odstartovali my na trať 20km.
Po startu jsme se drželi na špici s Ondrou a Marťasem. O několik kilometrů jsem ujel Ondrovi a držel jsem se Martina, který omylem odbočil do vesnice a tam bloudil. Vúbec se mu nedivím, protože jsem málem taky zabočil špatně, ale jen se štěstím jsem si všiml holek, které vyběhly z lesa a volaly, že mám jet na druhou stranu.
Do cíle jsem se tahal s klukem z teamu Vendeta, ale bohužel mi ve sprintu ujel. Takže do cíle jsem si udržel druhé místo a Ondra dojel po nějakém čase na třetím místě. Martin dojel kolem 35 místa. Bylo horko a dusno.

Já ještě přidám skvělý výsledek Šimona 2.místo a Danka 1.místo ve svých kategorijích. Gratulace všem !! a další report bude následovat.