Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Boskovice.Jirka Sedláček   28.8.2023 15:40:59
Hned vedle Westernového městečka v borovicovém lese se vinou krásné cestičky boskovické tratě, která je tradiční zastávkou Poháru Drahanské vrchoviny. Trať je náročná svými výjezdy i technickými sjezdy a když se k tomu přidá letní "safari" tak je to dřina. Štěstí je, že celá trať kromě cílového prostoru je vedena lesem, kde byl stín a tedy o něco chladněji.

Do Boskovic se tradičně sjíždí pro svou atraktivnost více závodníků než na jiné závody a ve všech kategoriích to bylo cítit. Na závod jsme jeli jen ve dvou. Pavlína zůstala doma, protože na neděli jsme měli naplánovaný závod v Chocholově v Polsku a malý Jiřík by byl asi hodně unavený z toho cestování.
Jára pak v kat. st.žáků obsadil 10.místo a trenér Jirka v kat.másters 50+ 7.místo.

Knínice.Jirka Sedláček   28.8.2023 14:48:28
Již pátý závod Poháru Drahanské vrchoviny se jel v sobotu 29.7. v Knínicích.

Je to kousek od Boskovic a trať je tam pravá crosscountryová.
Letos se okruh trochu zkrátil - výsadba nového lesa, ale o to více okruhů se jelo a v dusném a horkém počasí to bylo dost na morálku.
Jsou prázdniny a tak jsou naši závodníci někde, někde a Jára, který chtěl jet dostal horečky, takže to zůstalo na Pavlíně a mě.
8.okruhů pro mástry a 7. okruhů pro ženy to byl verdikt rozhodčí. Paoli takové počasí nesvědčí a tak pro ni zbylo bramborové místo.
Já mám teplo ráááád a čím víc tím líp. V kat. másters 50+ 2.místo a soupeři o 14 let mladší.
Jak se bude odvíjet pohár dále uvidíme 12.8. v Boskovicích.

Na skok na Slovensko.Jirka Sedláček   28.8.2023 14:29:50
Na závod Neslušským Chotárom jsme si odskočili na Slovensko.22.7.

Loni jela Pavlína 20Km/700m a zvítězila no a letos si to zopakovala.
Já loni taky dvacku a technické problémy navíc v kat. 40+ proto mě Pavlína přihlásila na trať 45Km/1500m což mě moc nepotěšila.

Bylo sucho a pěkný hic a to já můžu. No dal jsem si pěkně do sosáčku a nohy mě bolí ještě dnes. Nemám rád ty široké kamenité lesní cesty po kterých se takové tratě vedou, ale dvě pasáže tam byly podle mého gusta.
Tož jsem jel a dojel celkově 41.místo ze 119 za 3:12:25 a podařilo se mi vyhrát, ale se soupeřem Ivanem Beličkou jsme se pěkně naháněli a až v závěru se mi podařilo soupeře setřást a rozdíl v cíli byl jen 1:59.

Buková.Jirka Sedláček   28.8.2023 14:19:55
Dalším dílem Poháru Drahanské vrchoviny MTB byla Buková 15.7.

Konečně pořádné teplo a to já rááád. Na start se postavil také Jiřík na odrážedle a s úsměvem bez nehody dorazil do cíle na 6.místě z 11 startujících a to měl startovní číslo 13 !
V kat.žen si dojela Pavlína pro 3.místo a v kat. másters 50+ zvítězil trenér Jirka.
Opět jeden z podařených závodů na pěkné trati s perfektní organizací takže pořadatelům tleskáme !!.

ČP MTB v Ostravě !!Jirka Sedláček   28.8.2023 14:03:46
Konečně se Ostrava dočkala nejvyšší soutěže horských kol, který se jel 9.7. v Hulvákách v lesoparku areálu bývalého koupaliště.

V místě vznikal od podzimu 2022 areál CROSSPARK a jeho hlavním aktérem je Radovan Šťastný, který dokázal vše papírově i fyzicky dotáhnout ke zdárnému konci. Náš tým jako spolupartnet se částečně podílel na tomto projektu a jak už bylo v předešlém článku "Mistrovství Ostravy MTB" napsáno zahájili jsme provoz na této trati. CROSSPARK tak bude sloužit široké veřejnosti a to celoročně.

ČP se tak stal druhou akcí v této nové lokalitě a ohlasy byly velmi příznivé. Plány do budoucna jsou vysoké a snad se podaří je dotáhnout až do úspěšného konce.

ČP se z našich závodníků zůčastnil v kat.ml.žáků 37.Vašek Vacek a v kat.st.žáků 47.místo Jára Šarik. Bohužel ostatní byli mimo domov.

Zamyslow-Polsko.Jirka Sedláček   28.8.2023 12:31:28
BIKE RACE ZAMYSLOW.
Tak jsme to pěkně zvládli. Trať v Zamyslowě doznala menších úprav k lepšímu je techničtější, ale přesto velmi rychlá. Navíc bylo sucho a tak se jely bomby.
Tradičně jezdíme dva okruhy po 12 Km a startují všechny kategorie dohromady. Na startu nás bylo 93 a mě se podařilo dojet celkově na 15 místě a svou kategorii vyhrát.
Pavlína taky vyhrála a malý Jiřík má další medajli do své sbírky.
Smolařkou dnes byla Káča, která spadla a kolo bylo nepojízdné, takže nedojela. Naštěstí se jí nic nestalo a je v pořádku.
Defekt měl taky Marek Majdanics náš bývalý člen, kterého jsme přibrali sebou.

Závod na 3 okruhy vyhrál Ondra Zelený před Tomášem Kalitou.
Jóó holt Ostrava jede !!

Začli prázdniny.Jirka Sedláček   28.8.2023 12:09:11
Tak jako každý rok, tak úderem vysvědčení se závodníci rozjedou na prázdniny a užívají volna. Přesto se závodí naplno a kdo je doma tak trénuje.
Hned 1.7. pokračoval Pohár Drahanské vrchoviny MTB 3.závod v Benešově.
Pěkný závod na rozjetí před nedělním závodem v Zamyslowě-Polsko.

Počasí nám vyšlo neboť při průjezdu Prostějovem byla taková přeháňka, že stěrače nebraly. V místě závodu však bylo celkem sucho i když tam dopoledne taky sprchlo. Trať byla velmi rychlá.
Pavlína vybojovala 3.místo a já v nabité kat.másters 50+ 6.místo.
Děkujeme za hlídání.

Tarnow MTB.Jirka Sedláček   28.8.2023 11:51:40
Seriál 3.závodů v polském Tarnowě měl úvodní závod v neděli 18.6. v lokalitě Gora svientego Marcina.
Na závod jsme vyjeli již v sobotu ve složení Jára Šarik a 3x Sedláčci. Ubytování v kempu Pod jabloněmi v centru Tarnowa je naše oblíbené místo. Navíc tam tentokráte byla zábava pro děti asi nějaký svátek a tak se kluci vydováděli.
Závod se jel za sucha a nespočet cestiček a také trajlů nahoru a dolů prověří dovednosti i sílu každého závodníka.
Zřejmě jsme se dobře vyspali, protože jsme posbírali všechny cenné kovy. Zlato Jaromír Šarik v kat. st.žáků, stříbro trenér Jirka M-65 a bronz Pavlína Maráčková .

Ještě to nebylo vše, protože nejmladší člen výpravy Jiřík, který za nedlouho oslaví 2.roky získal svou první opravdovou medajli.

Víkendové klání 10.a 11.6.Jirka Sedláček   20.6.2023 21:28:17
Začátek června byl pěkně našlapaný.
V sobotu triatlon Bohumín -Vrbice a znovu bedna pro našeho "všesportovce" Jaromíra Šarika . Jára sbírá zkušenosti a tentokrát se jelo na silničním kole. Jeho 3.místo je příslibem do budoucna!!

Ve stejný den se závodilo v Trojanovicích na nové trati a závod byl zařazen do Valašského poháru MTB.
V Beskydech během týdne popršelo a tím byla trať místy podmočená a odhalené kořeny pěkně klouzaly. Pořadatelé se vyřádili a různých překážek bylo dost a dost a zatáček ještě více.

Pavlína svou kategorii vyhrála, trenér Jirka vydřel 3.místo a Kamil statečně bojoval běhal jako vítr a bylo z toho 7.místo !! V seriálu Valašského poháru si Kamil drží krásné 4.místo !!

V neděli 11.6. jsme se vydali do Frýdlantu na 3.závod seriálu ELEMENTSTORE MTB.
Za krásného slunečného počasí jsme si pohodově zazávodili a tady jsou naše výsledky :

Ml.žáci 4.místo Ondra Neumann.
St.žáci 3.místo Jára Šarik.
Ženy open 1.místo Pavlína Maráčková.
Másters 5.místo trenér Jirka.

Mistrovství Ostravy MTB.Jirka Sedláček   14.6.2023 14:00:57
Máme za sebou první zahřívací závod na nové trati v Cross parku na Hulváckém kopci. Počasí nám vyšlo, 67 závodníků, žádný úraz.

Svou techniku si přišli vyzkoušet takoví závodníci jako Tomáš Kalita , Ondřej Zelený , Viktor Klos a také polský závodník Andrzej Dziambor. Škoda, že v Polsku měli také ve stejný den závody jinak by určitě přijelo více zahraničních závodníků.

Poděkování patří hlavnímu rozhodčímu Petr Glogar, spíkrovi Toňa Ištván, Petra Bernátová, Kamila Hrošíková, Anna Gnojková a všem členům SK JT kteří přiložili ruku k dílu.

Hlavně taky Radovan Šťastný, který se největší mírou zasloužil, že Cross park vznikl a budou ho moci využívat všichni cyklisté bez vyjímky.

Poděkování patří také firmám, které zajistili ceny do závodu Paul Lange Ostrava, Bivoj, Kolsport, No Aqua český výrobce blatníků a dalších partnerů sportovního klubu JIŘÍ TEAM Ostrava.

Mladí závodníci se mohou těšit na 9.července, kdy v tomto areálu proběhne další závod a to Český pohár mládeže MTB.