Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Komentář k ČEZ cupu od Pavly.Jirka Sedláček   16.9.2007 22:32:11
Finálový závod čez cup - ski areál Mosta u Jablunkova Vracím se k finálovému klání v Mostech u Jablunkova,které proběhlo minulý týden.Přesně dle mého očekávání čekala nejen na mě,ale i na další bikery a bikerky těžká,ale spravedlivá a moc pěkná tratˇ orientovaná na místní sjezdovku a její blízké okolí.Nikdo nemohl být na pochybách,že tomu tak nebude,hory jsou hory.... Po předešlém deštivém týdnu nás přivítala místy podmáčená tratˇ,bahnivé sjezdíky,ale také kamenité výjezdy,prostě ta správná XC všehochutˇ.Start na vrchní louce s minizaváděcím okruhem a hurá do kopců...táhlý výjezdík,posléze vrstevnicová rovinka a blátivý,místy jemně kořenitý sjezdík,nájezd na motokrosový okruh, a posléze ještě dva krátké kopečky,tak to byl okruh o délce 4 km na posledním finálovém závodě.Ve všech kategoriích byla podstatně menší účast než jindy,ale to nic neměnilo na kvalitě obsazení a tedy konkurence.Mládežnické kategorie si odbyly svůj závod jako obvykle mezi prvními,pak přišel čas na zbytek.Společná - a zcela neférově "vymyšlená" kategorie Kadetek+Juniorek+žen čítala šest bikerek,přičemž už dopředu se hovořilo o tom,jak to bude v cíli vypadat.Předem propagovanou favoritkou byla A.Konečná, (pozn.vítězka všech předchozích dílů),další příčky zůstaly jen v doměnkách a dohadech.První okruh nic moc nenapověděl,rozestupy mezi prvními 4 závodnicemi byly minimální,až další okruh obrátil karty.Nekompromisně do vedení pronikla Alena, s 20sekundovou ztrátou já , v relativně malém odstupu za mnou Lenka Ochmanová,zbytek zůstal neznámo kde.Další metry trati,bahno a stoupání nakonec potrdily vynikající formu A.Konečné,přičemž také mi se podařilo navýšit náskok před L.Ochmanovou,a tím si potvrdit 2.flek na tomto klání,v tomto nádherném prostředí. Jenom tak mimochodem - 5-ti let má právě v Mostech u Jablunkova vzniknout speciální střední škola ( základní ???) se zaměřením na MTB a sjezdové lyžování.......má fungovat jako jakési "Středisko vrcholového sportu talentované mládeže " z celé střední Evropy,takže pokud boj vyhrajeme - ve hře je ještě jedno městečko v Alpách,áme se nač těšit !!! Paoli
Výsledek soutěže o GTa SG.Jirka Sedláček   13.9.2007 19:22:48
Tak ji tady máme,první vítězka první soutěže Míša Ištvánová.Čas 14:58 dnešního dne.Blahopřeji a výhru ji osobně předám na soustředění ve Valticích. Všichni jste na fotce poznali naši Ostravskou jedničku Šárku Chmurovou,která to umí jak na silnici tak na bajku i v cyklokrose.Míša však jako jediná uhodla,že fotka je z mistrovství evropy z Tábora 7.11.2003 a tím získala taky bonus.Druhý nejrychlejší byl Petr Čupera 15:18 a pak Radim Sebera 17:50. Tak se těšte na další soutěž.
Jak to viděl Kuba na Čezu.Jirka Sedláček   12.9.2007 23:09:20
No tak teda po příjezdu, kdy sem se šel přihlásit a pro číslo jsem naprosto promrzl! Foukal hodně studený vítr a ten nahoře se neslitoval a taky nás často zalíval... Po malých a mírných dávkách, ale i to je velice nepříjemné. Na start sem dojel málem pozdě, páč sem nemoh najít naše ať si schovám nadbytečné věci k nim, a tak sem musel nechat napospas mého mobilka a pár vrstev Moiry pořadatelům :-P . Trať byla na mě postavená moc kopcovitě, teda spíš sem na to neměl, ale aj tak to byl docela záhul... Stoupat po sjezdovce po spádnicích - nic moc potěšení, a hned následováno dalším, ještě horším stoupáním, páč bylo kamenité (a né málo) a podobného sklonu jak sjezdovka. Po výjezdu byl supr trupr bahňácký sjezdík, kde si mohl držet řídítka jaks chtěl a ono to pořád jelo rovně =) Téměř u cíle byla do závodu zařazená jedna z překážek lokálního bikeparku: WALLRIDE, který se dal minout, ale to bylo strašně pomalé a navíc sem si ho při rozjíždění dal, tak sem ho jezdil celý závod - nemusel sem brzdit do nepříjemné zatáčky v prudkém kopci a pustil to na "stěnu" což bylo rychlejší, a taky plné adrenalinu!!! Po závodě sem na kole i sobě měl souvislou centimetrovou vrstvu bláta - prostě lázně no... =D Ale i přes to, sme šli s Ondrou Šeligou a Davidem Kovaříkem ještě na WALL a kucí z toho nemohlí... Předtím mi nevěřili že sem to jel, ale jak to zkusili tak nevěřili tomu, proč to nejezdili i v závodě =) Náš nejhlavnější kouč (kdyby někdo nevěděl tak je to Jirka, ju? ) nás dokonce i natočil jak na tom valíme, ale nevím jak to vypadá, protože sem ty vrcholné záběry světového mistra v kamerování ještě neviděl =D Po vyhlášení a projetí se na horské dráze sme šli mýt kola, ale technika zklamala a Wapku představoval kartáček ledová voda z potoka, co už..? Jinak fajn závod, akorát TROŠKU blbější počasí... Mějte se děcká!!!Kuba Maceček
Soutěž o 3 ks olejů GT.Jirka Sedláček   12.9.2007 22:13:54
První tři odpovědi na otázku kdo je na fotografii budou odměněny sprejem GT./pokud se trefíte do roku z kterého foto je dostanete navíc vaselinu ve spreji SG/ Mejlujte na jiriteam@seznam.cz
Pondělní a úterní trénink.Jirka Sedláček   12.9.2007 22:07:42
Začal druhý týden školního roku,ale na počtu účastníků na trénincích se to moc nezlepšilo.Snad za to může počasí.V pondělí jsme trénovali na cyklokrosové trati na dolině pod bazénem.Tráva nestačila narůst a bláto taky nebylo,tak se svižně trénovalo.Šest závoďáků si zkoušelo techniku a starty celou hodinku a půl.Všichni byli při chuti ač někteří po nedělních závodech. V úterý se stejný počet sešel na silniční trénink.Lenka a Míša dobře potrénovaly na další ČP,který se jede o víkendu v Brně a který si chtějí odjet.Kluci je tahali a mezi sebou zrychlovali.V polovině tréninku přišla pořádná sprška deště,ale jelo se dále.Chvilku bez deště a chvilku s deštěm a nad náma se klenula obrovská duha.V jistebníku jsme se rozdělili.Porubáci vlevo a zábřežáci vpravo.Nevím jak dopadli zábřežáci,ale porubáci měli celkem bez deště až do Klimkovic.Těsně před Porubou však začlo znovu vydatně pršet.Byl to krátký,ale rychlý trénink. Nejlepší to pak pro všechny jistě bylo ve vaně.
Finále ČEZ cup MTB.Jirka Sedláček   10.9.2007 14:51:56
9.9.07. Mosty u Jablunkova. Mimina holky:1.Prejdová Marie. Předžáci: 4.Grunt Jan. Ml.žáci:4.Prejda Vašek.5.Motloch Robin.9.Masarik Michal. Kadetky:2.Jaklová Lenka. Junioři:3.Kovařík David.6.Maceček Jakub. Ženy:2.Maráčková Pavlína. Muži open:5.Šeliga Ondřej, Petr Čupera nedojel a Tomáš Jakl zmeškal svůj start.Toto jsou fakta finálového závodu.
Finále Grand Prix Rydultowy-Orlová.Jirka Sedláček   8.9.2007 23:36:18
Sedmidílný seriál závodů česko-polské družby MTB šel do finále závodem v Polském městečku Rydultowy.Devět členů SK JT se vydalo za závěrečnými body a pro co nejlepší výsledky.Ráno jsme sebou brali také vapku na mytí kol,protože předešlé vydatné deště a rozvodněná Opavice vylitá z břehů nepředpovídaly sjízdný terén.K našemu překvapení na místě nebylo tolik bláta,aby jsme po závodech vapku použili.Trať závodu byla sice pozměněna a zkrácena,ale o to rychlejší byly průjezdy kol.Nejprve závodily všechny kat.dívek a žen,kde Pavlína M. s Lenkou J. ukázaly všem hned záda a obě si s přehledem dojely pro vítězství ve svých kategoriích.V kat. kadetů jsme měli zastoupení jen Markem S.,který bojoval s přesilou polských závodníků.Nakonec mu stupně unikly jen o pověstný vlásek a skončil čtvrtý.V kat. žáků vybojoval Eda H.třetí místo.Junioři startovali minutu před kat.mastrů open.Tady David K. mohl svým případným vítězstvím ještě zvítězit v celém seriálu.Bohužel mu to tentokrát nevyšlo a třetím místem potvrdil také své celkové třetí místo.Ivo K.měl však celkové vítězství v kat. masters již v kapse,protože zvítězil 6x a jeho druhé místo v závodě bylo milostí pro všechny ostatní. Po závodech bylo hned vyhlášení,ale celkové vyhlášení se konalo ve městě na rynku,kde bylo postaveno podium a kde se odehrávaly oslavy družby měst.Příjemná atmosféra a přátelství polských pořadatelů,krásné ceny a poháry,tady se každý bude rád vracet.Pro příští rok doporučuji hlavně pro kategorie dětí a mládeže. Fotky v sekci akce.
Petříkov-zimní soustředění.Jirka Sedláček   5.9.2007 17:27:37
Znovu upozorňuji na blížící se termín závazných přihlášek na zimní soustředění v Petříkově.Termín soustředěníje 26./27/.1.do 2./3/2.2008.Cena 3600 Kč. Nahlásit svou účast do 12.9.!! Hance Materové.Záloha 1500Kč se bude vybírat do 15.11.07.
Cyklokrosové soustředění.Jirka Sedláček   5.9.2007 16:06:47
V termínu 17.-22.9.se koná cyklokrosové soustředění ve Valticích.Pod vedením mistra světa v cyklokrose Zdeňka Mlynáře.Ubytování jsem zajistil tak jako v loni cena 120 Kč/noc.Stravování individuální buď ve Valticích menu 55Kč,nebo možnost vaření na ubytovně.Tréninky dvoufázově.V sobotu 22.9.závod v Břeclavi,nebo Valticích.Ještě bude upřesněno.Zájemci se mi mohou ozvat v průběhu týdne meilem,nebo tel. Fotky z loňského soustředění.