Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176
Tělocvična.Jirka Sedláček   16.11.2016 08:33:07
Dnes pokračuje zimní příprava v tělocvičně pod vedením trenéra Tomáše. Trenér Jirka odjíždí s cyklokrosaři na ČP do Slaného, takže odvoz z Poruby do tělocvičny není zajištěn.
Slovenský pohár po pěti závodech.Jirka Sedláček   1.11.2016 08:10:37
Pátý závod seriálu nejvyšší Slovenské ligy v cyklokrose se jel na stejné trati jako ME. Počasí bylo jen o něco málo chladnější, ale velká účast ve všech kategoriích.
Naše výsledky : ml.žáci 2.Bernát Adam.
Junioři 2.Říman Jakub.
Ženy 7. Maráčková Pavlína.
Másters B. 4.Kovářik Ivo, 9.Sedláček Jiří, 23.Žalok Zdeněk.

Adam se ve své kategorii již dobře orientuje a dokáže držet krok i se staršími soupeři. Kuba se znovu prosadil do elitní desítky, kde to opravdu není jednoduché a ve své kategoriji vždy bojuje o umístění na bedně.

Stav SP po pěti závodech : Adam v kat.ml.žáci 5.místo, odjeto 3.závody 260 bodů.
Jiří Bohdalovský kadet 31.místo, odjeto 2.závody 30 bodů.
Kuba v kat.juniorů 3.místo 299 bodů.
Pavla v kat.ženy 7.místo, odjeto 4.závody 185 bodů.
Kat.másters B. Ivo 2.místo 395 bodů, Jirka 5.místo 250 bodů, Zdeněk 16.místo 67.bodů.

Mistrovství Evropy másters. Pavlína znovu stříbrná!Jirka Sedláček   31.10.2016 22:02:10
Znovu jsme se vydali na slovenskou půdu o víkendu 22.a 23.10. a to do Trnavy, kde se konalo v sobotu ME kategorií másters, v neděli pak další kolo Slovenského poháru.

Nám dobře známá trať z loňského ME byla téměř totožná, ale letos suchá a proto velmi rychlá. Teplota vystoupala na velmi příjemných 13°C se sluníčkem nad hlavou. Pouze nárazový silný vítr dělal trochu problém.

Skvělého výsledku dosáhla Pavlína Maráčková, která obhájila 2.místo z loňského ME.
Ivo Kovářik postoupil do kat. M 50-54 a jeho momentální forma naznačovala, že by z toho mohl být nějaký cenný kov. Bohužel se tak nestalo, konkurence byla silná a Ivo dojel na pěkném 8.místě.
V kat. M55-59 jsme měli dva zástupce, kteří vybojovali 4.místo Jirka Sedláček a 16.místo Zdeněk Žarlok.

Bílovec a Jeseník.Jirka Sedláček   31.10.2016 21:34:06
Seriál závodů Oderského poháru v cyklokrose pokračoval o víkendu 15.a 16.10. Poprvé se jelo v Bílovci a v tradičním místě bývalých kasáren v Jeseníku.

Reportáž zatím nikdo nenapsal a tak jen přidávám výsledky a fotky.
Bílovec :Žáci 6.Svěrkot Šimon, 8.Voznička Ondřej, 12.Lazecký Marek, 13.Svěrkot Daniel.
Žačky+kadetky 1.Košárková Sabina, 2.Rupová Dominika.
Kadeti 3.Jančík Martin.
Masters M40 7.Košárek Radek.
Masters M50 8.Rupa Miroslav.

Jeseník : Žačky+kadetky 3.Rupová Dominika.
Masters M50 5.Rupa Miroslav.

SP v Terchové.Jirka Sedláček   31.10.2016 20:57:16
Po závodech v Rakové jsme se přesunuli do Terchové, kde se v neděli jelo další kolo Slovenského poháru v cyklokrose.

Přesun byl rychlý a Terchová je jen kousek za Žilinou z kraje národního parku Malá Fatra. Zvládli jsme si ještě projet připravenou trať, která byla pod sochou Juraja Jánošíka, která dominuje na kopci nad vesnicí.
Pak jsme se ještě projeli do lyžařského areálu Vratná dolina, kde jsme již viděli lehce zasněžené vrcholky.
Ubytování jsme měli zajištěno v rodinném penziónku Biely potok a pak už hurá na večeři.

V noci začalo pršet a ráno se nad kopci snášela mlha z které drobně mrholilo. Terén v tu chvíli byl proměněn v lepkavé bláto a tak se dost běhalo. Prostě těžký cyklokrosový terén !
Výsledky : Žáci mladší 1.místo Adam Bernát.
Kadeti 19.místo Jirka Bohdalovský.
Junioři 13.místo Kuba Říman.
Másters B.2.místo Ivo Kovářik, 9.místo Jiří Sedláček, 12.místo Zdeněk Žarlok.

3.SP v cyklokrose.Jirka Sedláček   20.10.2016 07:58:26
Minulý víkend se jel jak Český pohár v Lounech, tak dva závody Slovenského poháru. Dali jsme přednost bližší lokalitě a pěknějším terénům na Slovensku.

V sobotu za krásného počasí +16°C na suché trati v Rakové kousek od Čadci. Tady místní nadšenci tradičně připravují pěkný závod vždy s mírnými obměnami tratě. Po závodě pak gulášek, který opravdu "chutil".
V žákovské kategorii startoval náš Adam Bernát, který stál na startu v poslední řadě a byl tím pěkně naštvaný. Ještě neměl body v poháru a to je úděl každého závodníka, než si vyjede nějaké ty body a tím pádem i pořadí na startu. Startovalo 22.mladších žáků a 23.starších žáků. K tomu musíme přidat také žačky a kadetky +23 a hned byl balík 68.startujících !!
Po startu se dostat dopředu to vyžaduje dravost a tu Adam předvedl. Postupně se prokousával mezi soupeři a když zjistil, že se blíží čelo závodu o to urputněji šlapal do pedálů. Nakonec z toho bylo celkové 7.místo !! a 2.místo v kat. ml.žáků se ztrátou na vítěze pouhých 9.vteřin!.

V kat.kadetů obsadil Jirka Bohdalovský 15.místo.
V kat.ženy 7.místo pro Pavlínu Maráčkovou.
V kat.másters B. vybojoval 3.místo Ivo Kovářik, 7.místo trenér Jirka a 15.místo Zdeněk Žarlok.

Ve společné kat.muži elite + másters A. a junioři startovalo celkem 56.závodníků. Našemu juniorovi Kubovi Římanovi to jelo a dravým stylem se prosadil do elitní desítky právě desátým místem. Ve své kat.juniorů pak získal 2.místo.
Celkovým vítězem se stal polský reprezentant Marek Konwa před mladým Ondrejem Glajzou. Závod se jezdí na 50 minut a je to v této konkurenci pro Jakuba skvělá příprava a škola do budoucna.

POZOR ZMĚNA !!Jirka Sedláček   19.10.2016 15:31:53
Dnes vede tělocvičnu trenér Tomáš. Já se omlouvám jsem zaneprázdněn, takže nejedu ,porubáci se musí dopravit sami. Trenér Jirka. MAKÁME !!
PlaváníHana Materová   14.10.2016 23:21:07
Ahojte, stále probíhají rekonstrukce na krytém bazéně v Porubě a bude asi až do listopadu zavřený. Včas dám vědět, kdy začnou plavecké tréninky. Hanka
Bánovce ned Bebravou.Jirka Sedláček   13.10.2016 09:36:40
Druhý Slovenský pohár se jel v neděli hned po Mladé Boleslavi a tak jsme se přemisťovali nejprve domů 350km a pak ráno do Bánovců 200km.
Závod se jel na sídlišti a je až neuvěřitelné, jak se dá v takovém prostředí připravit trať. Krásmá, technická, rychlá, hravá, prostě skvělá. Na okruhu bylo vše co si cyklokros může přát, dvě překážky, dlouhé schody, šikmé výjezdy a sjezdy....Navíc zázemí v místním kultůrním domě, kde kromě výdeje čísel bylo také občerstvení po závodě a v sále vyhlašování vítězů.

Na SP startují společně kategorie kadeti + másters B. + ženy s juniorkama a tvoří velmi početný balík, tentokrát 59! závodníků. Pořadí na startu určuje bodový zisk v poháru, takže vedle sebe stojí například nejlepší másters s kadetem a ženou.
Start byl na asfaltu a mírně do kopce s pravotočivou zatáčkou na konci stoupání a nájezd do terénu. Po 33 minutách byli nejrychlejší v cíli a našim barvám udělal radost Ivo Kovářik druhým místem v kat.másters. Trenér Jirka dojel na 6.místě a Zdeněk Žarlok na 17.místě. V kat.žen dojela Pavlína na 8.místě.

V dalším společném startu se vedle sebe postavili muži elite + junioři + másters A. a bylo jich celkem 74!!
Výborně si vedl náš Kuba Říman, trať mu tentokráte sedla a dokázal vybojovat 15.místo v celkovém pořadí těchto tří kategorií!! Ve své kat.juniorů pak z toho bylo 2.místo. Takže si Kuba při vyhlašování šel dvakrát pro odměnu.

Mladá Boleslav.Jirka Sedláček   12.10.2016 22:34:17
Trio závodníků ve složení kadeti Martin a Jiří s juniorem Kubou vyrazili v pátek 7.10. na další ČP v cyklokrose, který se jel na trati ME z roku 2014 v parku Štěpánka.
Po příjezdu kolem druhé hodiny se šlo na trať, aby si ji závodníci najeli a zapamatovali. Vše bylo připravené a kupodivu trať byla suchá i v místech, kde se vine kolem potoka. Po odjetém tréninku jsme se přemístili do blízkých Seletic, kde je naše tradiční zázemí s ubytováním a připravenou domácí večeří.

Čísla si kluci vyzdvedli hned po osmé hodině ranní a znovu si projeli trať.
Tým posílil Adam z kategorie žáků a ten šel na start v 10:25. Trať mu sedla a ač startoval dost v zadu celého početného pole dokázal se postupně prokousat až na krásné 14.místo, když na vítěze ztratil 1:45 min.
Kadeti startovali jako třetí vlna v 11:10. Ani Martinovi ani Jiříkovi to však tentokrát nejelo a oba se trápili. Jiří měl navíc pád a pohmoždil si žebra. Do cíle pak dojeli na 26.a 29. místě.
Kuba v kat.juniorů stál na startu v druhé řadě a netušil, že pro něj bude závod jako těžké galeje. Ostrý start s vražedným tempem hned od prvního okruhu by mu nevadil, ale po menším pádu ztratil kontakt se skupinou a polovinu závodu jel sám. Když už to vypadalo, že skupinu dojede tak skupina zrychlila a prostě to nešlo dojet. S 19.místem nebyl Kuba vůbec spokojený.
Závod vyhrál Vláďa Mikšaník ACK Stará Ves nad Ondřejnicí, který jezdil v čtyřčlenné skupince a měl v závěru nejvíce sil. Jeho oddílový kolega Hynek Palička dojel čtvrtý a Morava se zase předvedla.