Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Začal seriál SPAC. Jirka Sedláček   3.5.2017 21:11:21
Reportáž od Jakuba.

Včera můj první silniční závod SPAC cena Karlovic.
Do poslední chvíle jsme nevěděli zda vůbec pojedeme, protože ještě v pátek byl na silnicích sníh.
Jako nezkušený nováček jsem odtáhl celý téměř sedmikilometrový kopec do Pusté Rudné, kde jsem nezachytil nástup mého zkušenějšího soupeře. Ve dvou jsme to vzorně točili téměř do cíle a já si už pomýšlel na druhé místo. Bohužel nás dojel asi 2 km před cílem ještě Polák i se svou doprovodnou dodávkou. Z mého doprovodného vozu jsem dostal instrukce, abych šetřil a netahal soupeře do cíle, jenže Polák za žádnou cenu nechtěl na první místo, tak jsme se téměř zastavili a v tom jsem již viděl za námi dojíždějící skupinku dalších pronásledovatelů. Plížili jsme se k cílové čáře, která od nás byla asi 500 metrů. Nakonec jsem nezachytil Polákův nástup, tak z toho bylo třetí místo.
I tak spokojenost a hlavně zkušenost.

Vidnavské okruhy.Jirka Sedláček   3.5.2017 20:59:50

Druhý den a můj druhý silniční závod v životě - Vidnavské okruhy. Nádherné místo, téměř na konci světa a krásný okruh 16km s převýšením okolo 200 metrů.
Docela mne zaskočila početná účast. I přesto, že jsem tam měl doprovod, tak jsem se cítil na startu sám a o to hůř, když jsem spatřil zase tu Polskou dodávku s celým jejich "cirkus teamem" a mým soupeřem z předešlého dne. V tom se za mnou na startovní čáře ozvalo "čau Kubo". Ten hlas znám, otočím se a vidím k boji připraveného v plné parádě mého týmového parťáka a kamaráda Šimon Šimi Šim a hned se mi zvedla nálada.
Po chvilce začalo odpočítávání do startu a já už byl zase v transu.
Start! Trapas, trapas, trapas- né a né zacvaknou do pedálu, ještě, že jsem je tam všechny nepoložil.
Po včerejší zkušenosti s Polákem a zbytečným taháním balíku jsem se zaměřil hlavně na něj (jméno ani nevím!).
Zvlněná trasa se jela docela rychle a v balíku lítaly výrazy, které jsem doposud ani neznal. Jelo nás docela hodně a v celém balíku jsme také přijeli pod poslední cílové stoupání. Na asfaltu jsem zahlédl nápis 1000 m, za chvilku 500 m. ...... 300 m ani jsem nevnímal, že jedeme do kopce a jen jsem se soustředil na Poláka.
Žáci 15 let a méně jsme se všichni nacpali dopředu, protože ostatní pokračovali dále. U cílové lajny na vrcholu stoupání jsem uviděl tátu! Polák najednou vystřelil z balíku a s nim ještě jeden "čahoun" ! Zase pozdě!!!! Myslel jsem, že utrhnu řetěz..... už jsem je měl - stačilo jen posunout tu proradnou cílovou pásku o pár metrů dále!!!! Další trojka, ale zkušenost k nezaplacení.

Počkali jsme na tombolu, kde jsem vyhrál špagety a hrnek na kakao.

Forma Adama Bernáta.Jirka Sedláček   30.4.2017 10:52:00
ČP MTB crosscountry pokračoval nedělním závodem 23.4. v Praze-Řepích. Také tady se počasí rychle měnilo a terén byl blátivý.

68.ml.žáků se postavilo na svůj start, kde jsme měli jediné zastoupení Adamem. Ten startoval z první řady, když si toto postavení vyjel na prvním závodě ČP v Kutné Hoře.
Pro trať, která je málo propustná a více než z poloviny úzká, kde se nedá předjíždět je pozice na startu velmi důležitá.
Adam nezaváhal a hned od startu se držel v čelní skupince.
Tréninky se staršími oddílovými kamarády se vyplácí a Adamova orientace v balíku, technika a ctižádost být mezi nej ho posouvá kupředu.
V Praze z toho nakonec bylo znovu 4.místo jako v K.H. ale to je začátek sezóny.
Gratulace a držíme palce do dalších závodů !!

Turčianské Teplice.Jirka Sedláček   30.4.2017 10:31:42
Také na Slovensku se rozjela nejvyšší soutěž bajkerů.
Tradičním závodem memoriálu Pavla Vríčana v Turčianských Teplicích tak bajkeři bojovali o první vítězství a body v SP.

Z Ostravy jsme vyjížděli za deště, který nás doprovázel celých 170Km až těsně před T.T. déšť ustal. Aprílové počasí se však projevovalo po celý den svou rychlou změnou. Během půl hodiny se střídalo sluníčko se sněhovou či dešťovou přeháňkou a tak některé kategorie závodníků jeli na bílém podkladu, který se stejně rychle měnil v tmavou šeď bláta.

V kat.masters C.vybojoval 4.místo Ivo Kovářík a 5.místo trenér Jirka. V ženách pak Pavlína po defektu zadního kola a následného dlouhého běhu do depa, kde mohla vyměnit to vyšlo také na bramboru 4.místo.

Dobroslavický jarní duatlon 29.4.Hana Materová   26.4.2017 10:28:21
Tuto sobotu se koná v Dobroslavicích již tradiční jarní duatlon (běh-kolo-běh), tratě, medaile, ceny připraveny, občerstvení zajištěno. Dnes je poslední den pro online přihlašování a zaplacení, pak až v sobotu na místě, propozice najdete ZDE Žáci do 11 let mají závod na horských kolech, žáci do 15 let mohou jet na libovolném typu kol, trasa vede po silnici za regulovaného provozu. Kategorie od dorostu až po veterány včetně štafet je závod na silničních kolech. Přijďte si zazávodit, zafandit nebo pomoct při organizaci. Těší se na vás Rosťa, Hanka, Jirka, Renata a další pořadatelé.
Porubajk.Jirka Sedláček   26.4.2017 09:03:16
A zase to aprílové počasí, které se mění rychleji než cyklista stačí uschnout.
Již v pátek se vydávaly čísla na Hlavní třídě v Porubě pro nedočkavce domácího podniku jakým byl 10.ročník Porubajku.
Sobota pak byla zatažená, ale naštěstí bez větších přeháněk a těch pár kapek co spadlo se taky rychle vypařilo. První vlna závodníků na 68km odstartovala v 10 hodin za zvuků bubnujících bubeníků, pět minut na to odstartoval závod rodičů s dětmi, kteří propagačně projeli několikrát kolem rondlu a startu. V 11 hodin trať 38km a jako poslední 11,10 hod. trať 10 km. Všichni s cílem u VŠB kruhové posluchárny.

Tady jsou výsledky našich závodníků.
Žáci 13- 15 let 10Km 1.Jančík Martin, 4.Havrlant Jakub, 6.Bohdalovský Jiří, 10.Majdanics Marek, 12.Svěrkot Šimon, 22.Sasko Kamil.
Žáci 10-12 let 10Km 1.Moroň Daniel, 8.Lazecký Marek, 9.Tomek Martin, 11.Janda Lukáš, 13.Friedl David, 21.Kubina Štěpán.
Žačky 4.Rupová Dominika, 5.Košárková Sabina, 12.Jančíková Adéla.
Žáci do 9 let 2.Svěrkot Daniel.

Muži VŠ 38Km 2.Stolařík Tomáš.
Muži 19-29 let 38Km 15.Keisler Jiří, 26.Kříž Tomáš, 30.Košárek Radek, 100.Džugan Adam, 105.Majdanics Marek.
Muži 40-49 let 68Km 29.Vorel Tomáš.
Muži 50-59 let 68Km 5.Rupa Miroslav.

Úterní trénink.Jirka Sedláček   25.4.2017 19:22:57
POCHVALA !!

pro Adama Bernáta, Danka Svěrkota, Marka Lazeckého a Honzu Vala.
Ti se nezalekli aprílováho počasí a přijeli na dnešní trénink. V pohodě jsme dali hoďku dvacet na techniku s jedním mini závodem.
Kde jste byli vy ostatní ?? a neříkejte, že pršelo to bych se zasmál!!

Začal seriál HANSSENO CUP MTB.Jirka Sedláček   24.4.2017 23:06:38
Reportáž od Kamily.
V neděli 23.4.2017 se jel 1.závod seriálu Hanseeno cup.

Počasí bylo opravdu aprílove. Na prezentaci jsme přijeli všichni ještě v dešti, ale nejmenším závodníkům už vykukovalo sluníčko. Zato ti starší si užili i deště i sněhu ( nebo co to padalo). Nicméně výprava byla úspěšná a byli jsme vidět v každé kategorii.
Po dvanácté hodině se postavili na start předžáci na jeden 1,5 km okruh, kde Daniel Svěrkot vystartoval a ostatní neměli šanci ho předběhnout. Ondra Vála dojel na 12.místě.
V ml. žácích obsadil 1. místo Daniel Moroň, 6.David Friedel, 8.Štěpán Kubina.
V žáčkách udávala tempo Sabča, ta i s přetrhnutým řetězem hned v 1 kole musela doběhnout kus trati a na vypůjčeném kole znovu ze čtvrté pozice bojovat o vítězství. Povedlo se, Sabča je bojovnice a vítězství si zasloužila. Adélka dojela na 4.mistě.
Ve starších žácích bojovali o umístění Kuba, Marek a Šimon. Po třech kolech kdy se měnilo napínavě pořadí nakonec 2.místo Kuba, 3.Šimon, 5. Marek.

Kadeti jeli čtyři okruhy, oba naši kluci Martin s Jirkou jeli na špici závodu v cíli nakonec Jirka 1 a Marťas 2.
V kategorii muži open suverénně vyhrál Tomáš Galuška, my jsme měli jednoho zástupce. který dojel na 6.mistě, ale nechce být jmenován.

Všem velká gratulace od trenéra Jirky a musím bonznout,že ten nejmenováný byl jistě Martin senior.

ČP MTB eliminátor.Jirka Sedláček   22.4.2017 21:14:37
Druhé kolo ČP se jelo v Praze-Řepích poblíž bikrosového areálu.
Aprílové počasí provázelo citelné chladno a občasný déšť. Mejvíce startujících bylo v kat.žáků, kde se postupně na start postavilo 88 borců !! Náš Adam Bernát vybojoval 21.místo.

Ostatní kategorie byly podstatně slaběji zastoupeny. Třeba v kat.žen startovalo pouze 9 závodnic, juniorek 10 a kadetek 15.
V juniorech zabodoval náš bývalý člen Vojta Voznička a dojel si pro krásné 3.místo.
Zítra se v Praze pokračuje závodem v crosscountry. Také slovenský pohár začíná závodem v Turčianských Teplicích, kde se vydávají naši členové.

Závody o víkendu 22.-23.4.Jirka Sedláček   21.4.2017 09:34:33
V sobotu se jede domácí MTB závod PORUBAJK pro všechny kategorie. Start na Hlavní třídě http://porubajk.cz