Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Závěr sezóny znovu v Polsku.Jirka Sedláček   21.12.2020 19:44:16
Poslední neděle před vánočními svátky 20.12. byla ve znamení posledního cyklokrosového závodu letošní sezóny. Po domluvě Vlasti Mlynáře a Jana Pateraka se uskutečnil finálový závod Oderského poháru v polském Gosciencině-Bryksy.

Trať mírně pozměněná proti Polskému poháru, který se zde jel před třemi týdny a překvapivě suchá což nebývá zvykem. Přesto dostatečně náročná se vším co k cyklokrosu patří.

Výsledkově to znovu zachraňovala Pavlína, která se dokázala poprat se všemi nástrahami tratě a také se soupeřkami, které byly v úvodě závodu hodně před ní. Zvítězlila tedy nejen v závodě, ale vyhrála také celkově Oderský pohár !!

Další bednu vybojoval v kat.kadetů David a to třetí místo. Mohlo to být i lepší, ale po kolizi s polským soupeřem v závěru závodu to už na dvojku nevyšlo.
Zvítězil Adam Bernát, který taky začínal u nás.
Štěpán Kubina po technických problémech, kdy mu třikrát spadl řetěz obsadil 18.místo.

Kategorie másters M55+ trenér Jirka bramborový 4.místo a Zdeněk Žarlok 7.místo.

MČR v Kolíně.Jirka Sedláček   21.12.2020 19:24:14
Tak se stal snad zázrak a mistrovství ČR se opravdu uskutečnilo.

Na závod, který se jel v neděli 13.12. jsme vyrazili v sobotních dopoledních hodinách a přibrali jsme sebou Danka Svěrkota jezdícího za Bike 2000, ale našeho odchovance.

Po příjezdu do Kolína jsme se ubytovali v penziónku u náměstí a vydali se podívat na závod ČP elitních mužů, který se jel odpoledne v 15hodin. Povzbudit nejen závodníky, ale především Kubu Římana taky našeho odchovance, který je teď v reprezentaci ČR a má stoupající formu.

Závod to byl perfektní, také ho přenášela televize a Kuba nám udělal velkou radost. Přestože měl ošklivý pád při přeskakování překážek, když to před ním položil Ťoupalík, držel první skupinu a vybojoval krásné celkové 5.místo !! a bodově si tak zajistil vítězství v ČP TOI TOI Cupu 2020 v kategorii U23. Ještě jednou GRATULACE !!

PO závodech eliťáků šli kluci na trať, aby si ji dobře projeli a natrénovali co je třeba. Pak už byla tma a šli jsme na večeři a na krásně prosvícené kolínské náměstí.

V neděli to teda vypuklo a od kategoríjí těch nejmladších se postupně závodilo až po kadety, junioři závodili v sobotu.

Danek si v kategorii st.žáků dojel pro 29.místo. Tady se projevila malá účast na závodech a tím pádem výkonnost nebyla taková jak by mohla být.

Zato David jel výborně a 13.místo je úspěch. Ztráta na vítěze 1:49 a z prvoročáků byl čtvrtý !!

Prosinec je tady a jedeme bomby.Jirka Sedláček   21.12.2020 18:41:12
Situace u nás stále stejná a zákazy, omezování a vymýšlení nesmyslných pravidel a nažízení ze strany politiků a hygieniků nebere konce.

Mi však sportujeme, utužujeme si zdraví a závodíme. První neděle v prosinci 6.12. a hned dvě místa, kde jsme vyrazili.

Pavlína to měla nejblíž do Topolčianek, protože pracuje na Slovensku a tak se vydala na první Slovenský pohár. Tam nenechala nikoho na pochybách, že je ve formě a ve své kategorii M35 zvítězila !!

Já jsem vzal Davida znovu do Polska a na stejné místo do Huciska, kde uspořádali další závod Polského poháru. David jako prvoročák kadet prokazuje zlepšující se formu před mistrovstvím ČR, které se má snad jet příští týden v Kolíně tak uvidíme.

David vybojoval 13.místo a v cíli mi řekl, že mu to dnes prostě nejelo. Tak snad za týden. Držte palce.

Tři závody za sebou.Jirka Sedláček   21.12.2020 17:52:39
Zatím co u nás se stojí a výjimku domluvili naši bafuňáři s hlavní hygieničkou ČR, závodilo se pouze v Rýmařově 17.11. kde byl ČP pouze pro elitu muži, ženy a junioři, tak poláci dohánějí závodní manko a závodilo se od pátku do neděle. Dva dny pátek a sobota 20. a 21.11. Kedzierzyn-Kozle.

Trať vedla přímo v centru města v lesoparku a za suchého počasí byly závody hodně rychlé.Nechyběli písčité úseky, překážky a prudké výběhy.

V pátek obsadil David Friedel v kat.kadetů 25.místo, když startoval z poslední řady a za účasti 68.startujících.

V sobotu se jelo na stejné trati a mi jsme startovali v silnější sestavě v počtu čtyř závoďáků.

David si hodně polepšil a bylo z toho 12.místo !

Kategorii ženy M35 s přehledem vyhrála Pavlína Maráčková, ikdyž to ze začátku tak nevypadalo a musela se prokousat celým startovním polem ze zadních pozic na startu.

V kategorii másters M55+ vybojoval trenér Jirka 3.místo a Zdeněk Žarlok přidal 8.místo.

Třetím závodem pak v neděli byl Super Polski puchar v Gosciencině-Bryksy, kde jezdíme už tradičně více než 20 let. Tentokrát také na suché trati, když už jsme zde zažili jak bláto tak sníh.

David si dojel pro 19.místo v mezinárodní konkurenci poláků,čechů,slováků a maďarů.

Mástři M55+ se na bednu nedostali. Trenér Jirka 4.místo a Zdeněk 9.místo.

Výsledky znovu zachraňovala Pavlína, která má stabilní formu a bylo z toho nakonec 2.místo.

U nás šmytec.Jirka Sedláček   21.12.2020 17:34:37
Kovidové opatření u nás zastavilo sport a tak naše rozjetá cyklokrosová sezóna pokračuje i nadále v Polsku.

Na polský státní svátek se závodilo ve středu 11.11. v Kozieglowach. Vyjeli jsme pouze ve dvou, protože někteří museli pracovat.

V kat.kadetů 28.místo pro Davida Friedla a v mástrech M55+ trenér Jirka 9.místo.

Hned v neděli 14.11.jsme si výsledkově polepšili a to na závodě v Hucisku - Orle gniazdo.
David v kadetech 20.místo. Trenér Jirka masters M55+ 3.místo a Zdeněk Žarlok 8.místo.

Znovu do Polska.Jirka Sedláček   3.12.2020 14:29:58
Po závodech v Jeseníku se to u nás zase zvrtlo a sportování se vystavila stopka.
Nemá cenu to komentovat obzvláště tady.

V Polsku však i za zpřísněných podmínek závody dále běží a tak jsme vyrazili.
24.10. Suszec - Kadeti 23.Kubina Štěpán.
Masters +55 4.Sedláček Jiří, 10.Žarlok Zdeněk.

25.10. Katowice - Kadeti 44.Kubina Štěpán.
Masters +55 4.Sedláček Jiří, 12.Žarlok Zdeněk.

Vrbno a Jeseník.Jirka Sedláček   3.12.2020 14:03:21
Tradiční místa pro cyklokros zůstávají a o víkendu 10.a 11. 10.20. pokračoval seriál Oderského poháru v cyklokrose.

Vrbno : Kadeti 3.Friedel David.
Ženy M35 1.Maráčková Pavlína.
Masters +55 2.Sedláček Jiří, 4.Kowalczyk Mariusz, 13.Žarlok Zdeněk.

Jeseník :Kadeti 3.Friedel David, 9.Kubina Štěpán.
Masters +55 1.Sedláček Jiří, 5.Kowalczyk Mariusz, 16.Žarlok Zdeněk.

Oderský pohár 3.+4.Jirka Sedláček   3.12.2020 13:37:44
O víkendu 3.a 4.10. pokračoval cyklokros dvěma závody a to v sobotu v Zábřehu na Moravě, v neděli pak v Žadlovicích.

Trať v Zábřehu je hodně do rychla kolem dvou rybníčků s jedním pahorkem. Výsledky :Kadeti 2.Friedel David.
Masters +55 2.Sedláček Jiří, 3.Kowalczyk Mariusz, 11.Žarlok Zdeněk.

V neděli pak po vydatném dešti byla část okruhu jako na dostizích a nejen, že se běhalo, ale kdo neměl dvě kola, aby mohl měnit, tak se potýkal s ucpanými koly.Naštěstí jsem se tomu vyhnul a byl v té době s Pavlínou v Polsku v Tarnowě, kde jsme měli sucho.
Výsledky : Kadeti 2.Friedel David.
Masters +55 1.Kowalczyk Mariusz, 7.Žarlok Zdeněk.

Odložený Jirka Sedláček   3.12.2020 13:28:12
3.10. se v Bobrovníkách uskutečnil odložený závod MTB.

Situace "kovidu" nám celou sezónu zasahuje do závodění, ale nějak to přežijem. Kdo sportuje jen si zdraví utužuje !!
Část závodníků již ve stejný termín byla na dalším cyklokrose a tak naše barvy měly zastoupení pouze v kat.kadetů.
Kadeti 1.Felzmann David, 3.Kubina Štěpán.

Tři závody v Tarnowě.Jirka Sedláček   3.12.2020 13:08:49
Konec sezóny bajků jsme si spestřili třemi závody v polském Tarnowě.

Na úpatí Tater, právě z polské strany se jel seriál třech závodů na stejné trati pod horou Svatého Martina.
První závod se jel za drobného mrholení a na blátě, ale další dva závody byli již na suché trati. Okruh velmi těžký - prostě hora Svatého Martina, ale opravdu krásný se vším všudy co má crosscountry mít. Ani metr po asfaltě !!

Tři vítězství a tím pádem také celkové prvenství ve své kategorii M55 vybojoval trenér Jirka.
Pavlína v open kategorii žen vybojovala celkové třetí místo, když v prvním závodě skončila druhá a v dalších dvou závodech čtvrtá.

Skvěle organizované závody a nádherné prostředí. Určitě se vrátíme !!