Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
MČR MTB v Brně.Jirka Sedláček   18.7.2017 11:08:53
V nadcházejícím víkendu se bude bojovat o tituly mistrů ČR v crosscountry a eliminátorovi.

Kdo potřebuje ubytování nahlásí mi počet noclehů do dnešního večera 18.7. Taky kdo pojede se mnou se mi ozve.
Odjezd pak v sobotu v 7:00 hod. z Poruby od Jirky.

Víkendový trénink.Jirka Sedláček   14.7.2017 23:27:05
V neděli 16.7. silniční trénink pro všechny kat.
V 10:00 u Citroen servisu. Potvrďte, kdo přijde.

Jinak v sobotu se jede silniční Beskyd Tour, tak se přijeďte podívat. Start i cíl je na Bílé a jedou se tři různě dlouhé tratě 53Km, 121Km a 163Km.

Začly prázdniny.Jirka Sedláček   7.7.2017 14:12:59
Je to tady !! dlouho očekávané prázdniny !!

Začli jsme je soustředěním na Hadince, kde jezdíme na bajcích. Jsme tady podruhé za sebou a pochvalujeme si stravování. To se zlepšilo o 100% ! máme domácí kuchyni a všichni si mohou přidat kolik chtějí, takže si připadáme jako na výkrmně. Spalujeme kalorie co se dá. Ve středu jsme si odskočili na závod poháru Drahanské vrchoviny ( o tom v samostatném článku) ve čtvrtek pak tréninkově časovka do vrchu. Jinak fotbálek, chytání raků v potoce a jejich propuštění, opékání špekáčků, soutěž v jízdě zručnosti a další a další prázdninové radosti.

Semetín.Jirka Sedláček   7.7.2017 14:02:03
Reportáž od Pavlíny.

3.Valašský MTB pohár...aneb Semetín v plné kráse.

Po roce se další díl seriálu Valašského MTB poháru vrátil opět do perfektního prostředí Semetínského XC okruhu. Pro závodníky jsou připraveny tři okruhy o různé délce a obtížnosti. Celkově je trať jako celek moc pěkná, silová a nechybí četné technické pasáže včetně oblíbeného brodu.

Nevím, kde byly ostatní „Jiříci“, ale za naše barvy bojovalo pouze 5 !!!, slovy pět závodníků.
Nejdříve se ve značné konkurenci poprali za náš team předžáci, kde suverénním způsobem způsobem zvítězil Jakub Mušálek /Háj ve Slezsku/, náš Marek Lazecký /6.místo/, Ondřej Vála /26.místo/.
V mladších žácích svedl moc pěkný boj Adam Bernát – smolař dne...hned po startu mu spadl řetěz a z posledního místa se prokousal během 1,5 okruhu na první flek...poté přišel druhý pád řetězu a i přes stíhací závod to stačilo pouze na bramborovou pozici. Příčku za Adamem bral teamový kolega Daniel Moroň.
Mezi ženami si prvenství obhájila Petra Kozelská /Bike 2000/, která zvolila metodu start – cíl a soupeřkám nedala žádnou šanci. Naše Pavlína se snažila držet krok s Denisou Knapkovou /Superior riders/, ale ve finále z toho byl třetí flek pro nás.

Pro Vás, co jste nebyli ...připravili jste se o další cenné body do celkového pořadí, o možnost vyhrát propůjčení vozidla...ale především jste – asi většina z Vás zapomněli na reprezentaci klubu….

Tréninky o prázdninách.Jirka Sedláček   22.6.2017 22:24:20
Od soboty 24.6. do pátku 30.6. jsem na Letních olympijských hrách mládeže v Brně. Protože trenér Tomáš je v tom týdnu pracovně mimo ČR RUŠÍM SPOLEČNÉ TRÉNINKY. Takže máte prázdniny :) užívejte a trénujte.

V neděli 2.7. jedu na závod MTB do Polska Zamyslow-Rybnik. Kdo chce jet se mnou hlásí se co nejdříve do obsazení velkého auta.

Kdo potřebuje odvoz na soustředění 3.7.-8.7. tak se mi taky ozve co nejdříve !!

Pravidelné společné tréninky o prázdninách se ruší, budu přidávat termíny dle možností a očekávám včasnou zpětnou odpověď, kdo na daný trénink přijde, abych věděl kolik nás bude a jestli se vůbec sejdeme, takže sledujte náš web a FB.

Hurááá na prázdniny !!

Silniční Mamut tour. Jirka Sedláček   12.6.2017 22:49:04
Reportáž od Marka M.seniora.

V sobotu 27. 5. jsme se zúčastnili tradičního silničního cyklo maratonu Mamut tour v Přerově.
S dopravou byly trochu komplikace, ale nakonec jsme do Přerova dorazili. Marek s podpůrným týmem autem a já jsem využil služeb národního dopravce ČD.
V Přerově nás přivítalo krásné slunečné počasí. Jsou zde pořádány i závody pro děti na horských kolech v areálu přerovského výstaviště, ale Marek zvolil plnohodnotný maraton na nejkratší ze silničních tras, a sice trať dlouhou 83 km. Dle startovní listiny a výsledků nejmladší účastník na této distanci.

A nevedl si vůbec špatně. Zvlněný profil si užil, poklábosil ve skupině, potrénoval kolotoč, párkrát ujel ve stoupání, aby byl ve sjezdu zase sjet a 83 km zvládl za 2:39:28 h (průměr 31,23 km/h).
Obsadil celkové 80. místo ze 135 startujících. V kategorii závodníků do 18 ti let to bylo místo dvanácté.

Já jsem se zúčastnil závodu na 135 km (výsledek nestojí za řeč), a po doplnění tekutin a vynikající klobáse vyrazil na kole z Přerova směr Ostrava.

Marek Majdanics

Víkendové výsledky 27 a 28.5.Jirka Sedláček   10.6.2017 12:07:42
27.5.17. Bělá u Závady - Bělský okruh MTB.
Kadeti 13-15 let 2.Havrlant Jakub.
Junioři 16-19let 6.Holuša Ondřej, 7.Ludvík Denis.

28.5.17. Doubrava. Krajský přebor v časovce jednotlivců.
St.žáci 1.Svěrkot Šimon, 2.Majdanics Marek.
Junioři 2.Ludvík Denis.

28.5.17. Háj ve Slezku. Babycup MTB.
Kluci 2007/8 2.Lazecký Marek, 3.Svěrkot Daniel.
Holky 2005/6 3.Jančíková Adéla.
Kluci 2005/6 1.Bernát Adam, 3.Tomek Martin.
Kluci 2003/4 1.Svěrkot Šimon, 2.Tomek Vojtěch.

Všem velká gratulace za pěkné výsledky a jen tak dále !!

ČP MTB Zadov.Jirka Sedláček   9.6.2017 13:43:57
Reportáž od Petry.

První červnový víkend se na Zadově konal další díl ČP horských kol.
Z Háje jsme se na cestu napříč republikou vydali už v pátek ráno a po pěti hodinách jsme dorazili do areálu na Zadově, kde už se to hemžilo hlavně malými cyklisty.

Trať na Zadově je velmi technicky i fyzicky náročná, nechybí kamenité sekce, skoky a nekonečný výjezd po sjezdovce.

V sobotu dopoledne byl na programu závod minime, tedy dětí do 10 let, který je letos součástí všech závodů ČP.
Od 12 hod pak následovaly závody v eliminátoru, kde startují v jedné kategorii nejprve všichni žáci, tedy ročníky 2003-2006.
Kvalifikace je vždy napínavá, protože pořadí v cíli se rychle mění a do dalších rozjížděk postupuje jen 16 nejrychlejších jezdců. Adam se dlouho držel na postupovém místě, ale nakonec skončil 18 jen těsně za posledním postupujícím.

V neděli v 9 hodin ráno se na start cross country postavilo 63 mladších žáků. Adam po vynechání minulého závodu kvůli nemoci klesl z průběžného 4. místa až na 16. příčku, takže startoval z třetí řady. Od stratu se jelo hned do zatáčky a tak bylo důležité dobře odstartovat. Bohužel to tentokrát moc nevyšlo, ale Adam se postupně propracovával dopředu. Ve stoupání na sjezdovce si to kluci pořádně dávali a každou chvíli někdo nastoupil. Nikdo nechtěl dát druhému nic zadarmo. Největší souboj pak přišel v cílové rovince kde Adam přespurtoval svého soupeře a skončil nakonec na pěkném 8. místě.

Příští český pohár se jede v Bedřichově 17.-18.6. opět na velmi těžké a technické trati.
Tak držte palce.

Stavařská tisícovka 2017.Jirka Sedláček   8.6.2017 21:43:31

V sobotu 3.6.2017 byl úderem 10:00 hodiny odstartován další ročník „vrchařského MTB závodu“ v pěkném prostředí Valmezu.
Celý závod zastřešuje SOŠ stavební, poblíž které je také start. Poté následuje stoupání až na sjezdovku nad obcí Veselá, kde je cíl pro žákovské kategorie. Ostatní jedou dále...dle kategorií jeden, dva, nebo tři okruhy v přilehlých lesích s návratem na pekelný panelový výjezd.
Lesní úsek byl moc pěkný – úzké technické kličky mezi stromy řádně prověřily závoďácké schopnosti….zde jsem také dotáhla jednu ze svých soupeřek, ale v panelovém prudkém stoupání mi posléze odskočila a svůj náskok si udržela až do cíle...ve finále jsem si dojela pouze pro třetí místo, kdy první brala bývalá výborná závodnice XC Šárka Mičulková (Sobková), která nám musela zmizet ihned po startu...

Závěr ?? Pěkný závod, vzhledem k dalším dvěma závodům v blízkém okolí poloviční účast oproti minulému ročníku, pěkné zajištění na trati i v cíli...a jedinečné medaile.

Brumov, Olomouc, Krnov.Jirka Sedláček   6.6.2017 23:21:39
O víkendu 20.a 21.5. jsme sbírali medajle jako na běžícím pásu.

Denis Ludvík si odskočil do Brumova-Bylnic, kde zaskočil své soupeře a zvítězil v kat.juniorů v závodě MTB crosscountry.

Do Radíkova se vydali s trenérem Jirka Bohdalovský a Tomáš Kříž. Po počátečním bloudění - Radíkovy tady v okolí máme dva, jeden u Hranic a druhý u Olomouce, jsme dorazili s půlhodinovým zpožděním do toho správného Radíkova na Svatém kopečku u Olomouce. Pořadatelé na nás počkali a odstartovali závod O pohár FORTU MTB až jsme si projeli celou trať. Tak to se jen tak nevidí !!

V kat.kadetů skončil 2.Jirka Bohdalovský a Tomáš Kříž obsadil 3.místo. Trenér Jirka jel závod muži open a tady dokázal porazit všechny mladší soupeře !

V neděli pak početné pole závoďáků startovalo na silnici v Krnově. Seriál SPAC.