Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Konec roku-konec sezóny 2018.Jirka Sedláček   2.1.2019 19:57:19
Silvestrovským cyklokrosem ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, který jsme jako spolupořadatelé s ACK Stará Ves uspořádali v prostoru areálu u sokolovny jsme zdárně ukončili sezónu 2018.

29.12. v dopoledních hodinách jsme se sešli v šesti lidech, aby jsme vytyčili a připravili trať. Zhruba za tři hodiny jsme měli vše hotovo.
V odpoledních hodinách jsem se šel lehce projet na kole. Po třitýdení pauze od posledního závodu v Praze to bylo cítit.
Na druhý den byl svolán oficiální trénink na trati od 11 hodin, kde se postupně vystřídalo zhruba 20 závodníků. Terén byl sice měkčí,ale bláto se tolik nelepilo a vše se dalo jezdit.

V noci však zapršelo a i ráno to nebylo o nic lepí. Sotva jsem však přijel k sokolovně a začal stavět ozvučení vysvitlo na chvíli sluníčko. To už však nic nezachránilo a bláta bylo až až. Na to jsme však byli připraveni, nový rozbočovač na vodu byl přichystán a čtyři boxy pro mytí kol byly v permanenci. Kdo však neměl dvě kola měl velký problém. Bláto se mísilo s trávou a listím a ucpávalo vidlice, že se přestávaly točit kola. Takový je však cyklokros.

Závodu se zúčastnilo 63 startujících ve všech kategoriích. Hlavní rozhodčí Petr Glogar měl vše pod kontrolou a spíkr Tóňo podával zasvěcené informace pro diváky.
Naše zastoupení bylo v kategorii žaček, kde Sabča Košárková vybojovala 3.místo. V kat.juniorky+ženy Zoí Zdražilová 6.místo. Másters M55 vyhrál stavitel trati a ozvučovač trenér Jirka, 5.místo pak pro Zdeňka Žarloka a smolař Mariusz Kowalczyk neměl kolo na výměnu a po třech okruzích se zastavil s nepojízdným kolem.

Tak jsme si užili dopolední silvestrovský den plný pohybu. Ceny předával hlavní pořadatel Pavel Nepraš a pro dospěláky byly tradičně v "tekutém stavu".
Po sklizení tratě se posedělo v sokolovně u zelňačky a diskutovalo se nejen o cyklistice. Prostě kdo nezažil zaváhal !!
Výsledky na stránkách ACK St.Ves a fotky tradičně na rajčeti.

POZOR ZMĚNA !!Jirka Sedláček   2.1.2019 13:51:03
Dnes 2.1.19. tělocvična není. Škola má ještě prázdniny. Omlouvám se zjistil jsem to až teď.
Tréninky.Jirka Sedláček   1.1.2019 20:46:32
Tělocvična.

Pokračujeme v Novém roce plnou parou takže -
středy od 16:30 -18:45 Vítkovice.
pondělky - 16:00 -17:30 Vítkovice.
NOVĚ - ÚTERKY sportovní gymnázium Zábřeh 15:00-17:00.

Všem členům přeji úspěšné vykročení do nové sezóny !!

Finále ČP másters.Jirka Sedláček   23.12.2018 10:18:22
Jednou něco začíná a jednou taky něco končí. Tak jako nám začala sezóna cyklokrosu tak po necelých třech měsících končí.
Jedním z posledních závodů bylo finále ČP másters, které se jelo v Praze-Hostivaři 9.12.

Závod pořádali Petr a Kája Polívkovi což bylo zárukou nejen dobré organisace, ale taky dobrého terénu. Místo bylo dobře vybráno a to u Hostivařské přehrady, kde je zvlněný terén a písečné pláže po kterých se jezdilo.

Ve finálovém závodě zajel Ivo i Jirka 2.místo a Zdeněk přidal třetí bednu - 3.místo v kat.M60.Mariusz Kowalczyk pak přidal 6.místo v kat.M50.

Po vyhlášení finálového závodu se konalo celkové vyhlášení ČP.
Másters M-40 17.Jančík Martin.
Másters M-50 1.Kovářík Ivo, 8.Kowalczyk Mariusz.
Másters M-60 1.Sedláček Jiří, 2.Žarlok Zdeněk.
Ženy A.2.Maráčková Pavlína.
Soutěž družstev 1. SK JIŘÍ TEAM Ostrava !!

Bryksy cross.Jirka Sedláček   17.12.2018 13:58:39
Ve stejný den jako se jelo finále OP v Náměšti se jel Polský pohár v Gosciencině-Bryksy. Tady jsme již tradiční účastníci a tak jsme nemohli chybět.

Ráno v 7 hodin jsme vyrazili s Ivošem a jeho manželkou, která nám pak dělala depo, přes Bohumín do 80 km vzdáleného cíle. Jaké bylo naše překvapení, když nás na hranicích zastavili polští hraničáři a kontrolovali nás. Naštěstí jsem měl zelenou kartu i řidičák sebou a tak naše zdržení bylo pouhých 10 minut.

Do místa dějiště závodu jsme přijeli včas a po zaregistrování jsme vyrazili na trať, kterou dobře známe a změny byly minimální. Po třech okruzích jsme opustili trať na které se začalo závodit kategoriemi těch nejmladších.

Letos počasí opravdu vychází a teplota se pohybovala kolem 7°C a bláta bylo minimálně, proto byl závod hodně rychlý.
V 10 hodin jsme byli seřazeni na startu a s minutovým odstupem odstartovaly naše kategorie Ivo 45-54 let a já 55-64 let. Soupeři byli zdatní a Ivo vybojoval třetí místo. Já se ujal vedení hned od startu a už jsem před sebe nikoho nepustil, prostě se mi jelo dobře.

Po závodě jsme se s Ivošem jeli lehce vyjet a po převlečení šli na "bígus" to je místní specialita zelňačka v které stojí lžíce. Na občerstvení toho bylo víc třeba čerstvé domácí sádlo se škvarkama a čerstvý chléb, který si každý mohl namazat kolik bylo libo.

Pak už přišlo na řadu vyhlašování dopoledních závodů a poté jsme fandili našim soukmenovcům z MaxCursoru Šárce a Matějovi.

Celkové pořadí Oderského poháru v cyklokrose.Jirka Sedláček   17.12.2018 13:17:46
Na začátku cyklokrosové sezóny je vždy účast závodníků vysoká. Počasí většinou přeje a na prodloužení sezóny je to ideální. Dá se také závodit na bajcích a to je pro bajkery dobré. Se zhoršujícím se počasím závodníků ubývá, takže ne všichni bodují v celém seriálu OP. Přesto máme dva celkové vítěze a to v kat. 45-54 let Ivo Kovářík a v kat. 55-64 let trenér Jirka.
Zranění bohužel vyřadilo Jakuba Švidrnocha hned z kraje cyklokrosové sezóny.

Konečné pořadí OP :
Žáci 16.Felzman David.
Žačky 6.Jančíková Adéla, 15.Košárková Sabina.
Kadeti 8.Figel Max, 11.Švidrnoch Jakub, 15.Voznička Ondřej.
Junioři 3.Jančík Martin.
Ženy 7.Maráčková Pavlína.
Muži elite 4.Sedláček Marek, 12.Videcký Radek, 43.Sasko Kamil.
Masters 45-54 1.Kovářík Ivo, 4. Jančík Martin.
Masters 55-64 1.Sedláček Jiří, 7. Žarlok Zdeněk, 10.Kowalczyk Mariusz.

Finále Oderského poháru.Jirka Sedláček   17.12.2018 13:07:24
Seriál cyklokrosů na severní Moravě je u konce.
Finálový závod se jel v Náměšti na Hané 25.11. na trati, kterou postavil Luboš Petruš v areálu náměšťského amfiteátru. Podmínky byly tentokráte pravé cyklokrosové a jelo se na blátě a za drobného mrholení.

Výsledky :
Masters 45-54 7.Jančík Martin st.
Masters 55-64 3.Žarlok Zdeněk.

MČR kat. másters.Jirka Sedláček   16.12.2018 20:39:56
Vrchol sezóny pro mástry byl měsíc před štědrým dnem 24.11. v Třebíči, kde se závodilo pod místním zámkem a v jeho přilehlém parku.

Jednou jsme v této lokalitě už závodili, ale trať byla tentokráte zcela jiná a podstatně těžší. Nejenom tím, že bylo blátivo, ale dlouhým stoupáním od řeky místa startu do zámeckého parku. Tady to bylo o síle, převodech a tady se rozhodovalo. Letos jsme bohužel nezískali ani jeden titul. Pavlína ležela doma s antibiotiky a v kat. 50-59 let obsadil Ivo 2.místo. V kat. 60 a více pak Jirka vybojoval 3. místo a Zdeněk 5.místo.
Do Ostravy však putuje jeden titul mistra ČR a to do MaxCursoru v kat.ženy 40-49 let, který získala naše bývalá členka Šárka Chmurová. Gratulujeme !

Krnov podruhé.Jirka Sedláček   16.12.2018 20:30:29
Předposlední díl Oderského poháru v cyklokrose se jel 17.11.v Krnově v areálu Lokomotivy.

Trať skoro stejná jako minulé ročníky a počasí příznivější, které přilákalo i bajkery a závodníky z Polska. Orginální ceny pro vítěze v podobě kol na kamenném podstavci jistě potěšili všechny vítěze.
Naše výsledky :
Masters 45-54 3.Kovářík Ivo, 7.Jančík Martin st.
Masters 55-64 1.Sedláček Jiří, 7.Kowalczyk Mariusz, 10.Žarlok Zdeněk.

Kozieglowy.Jirka Sedláček   16.12.2018 11:51:22
Polský pohár pokračoval hned druhý den v neděli 11.11. v Kozieglowech. Kamarádi poláci mě přesvědčili, abych i tam přijel a udělal jim konkurenci. Nebudu přece sedět doma, když jsou ideální cyklokrosové podmínky a tak jsem znovu vyjel směr Polsko.

Start mé kategorie bývá v 10 hodin a tak je to o vstávání, je třeba vyjet tak, aby byla i časová rezerva na objížďky či jiné silniční problémy a abych si stihl aspoň jednou projet trať.
Závodní trasa byla postavena kousek vedle hlavní cesty a namotaná kolem sportovního kompletu a tenisových kurtů. Start byl mírně do kopce po asfaltu a odbočovalo se vlevo mezi domky a hned první pasáž v terénu byla písková. Těch pískových úseků bylo na trati několik, ale s trochou štěstí se daly všechny jezdit.
Kupodivu mě po sobotním závodě nebolely nohy a tak jsem se do toho opřel hned od startu a začal svým soupeřům odjíždět. Náskok jsem postupně zvyšoval a za skvělé atmosféry povzbuzujících fanoušků i znovu příjemného počasí jsem si dojel pro další vítězství v Polském poháru.

Závodu se zúčastnili také závodníci ACK Stará Ves nad Ondřejnicí a vítězství si na své konto připsal náš bývalý člen Marek Majdanics v kat.kadetů, který převálcoval své soupeře rozdílem třídy.