Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
2.závod MSPM na silnici.Jirka Sedláček   15.5.2010 22:06:05
V Hranicích Olšovci uspořádali cyklisté TJ Sigmy první ročník Olšoveckých okruhů pod vedením Zdeňka Masaříka a Jaroslava Bartoše.
Jezdilo se na okruhu 6,3 km dlouhém v členitém terénu.

Naše výprava byla co do počtu malá, neboť se zároveň jel ČP MTB v Kutné Hoře,ale o to úspěšnější.
Postaraly se o to děvčata.
V kat kadetek vybojovala 2.místo Alena Paliderová a v kat.žen 2.místo Lucka Nováková.
Jediný mužský zástupce Tomáš Jakl v kat.kadetů dojel na 6.místě.

2.závod školní ligy.Jirka Sedláček   14.5.2010 14:45:50
Počasí stále zlobí a tak se závodí na blátě a v dešti.

To však neodrazuje nové zájemce o cyklistiku a ti přicházejí každý čtvrtek poměřit své síly mezi sebou a mezi již opravdovými závodníky.

Také naše řady se znovu rozrostly o nové členy.Jiřík,dva Kubové,Martin,Karel,Vojta to jsou nastupující zájemci.Všichni šikovní a s chutí porvat se se soupeři.

A tady jsou fotky,které to dokazují.

Přejme jim spoustu úspěchů a chuti něco dokázat !!

Viky umí i na silnici.Jirka Sedláček   13.5.2010 22:07:03
Tour de Čupek.
Nedělní uplakaný den byl druhým závodem seriálu SPAC.Za stálého mrholení a deště se jezdily okruhy v Metylovicích s cílem na Čupku.

Na start se z našich postavili v juniorech Viktor Klos a Marek Sedláček.
Vikyho první závod na silnici a hned bedna to je skvělé !!
Třetí místo,ještě jednou gratuluji!
Marek byl smolař dne,kdy nejprve v prvním okruhu zastavil v domění,že má defekt a čelo závodu mu ujelo.Pak ve stíhací jízdě přehlédl šipku a vyjel z trati.No a do třetice mu voda vyplavila čočky a závod nedojel.

Oslavenec dne komentátor a bývalý trenér pan Roman Teichman oslavil 80 let! Přejeme vše nej,pevné zdraví a ještě spoustu prožitých cyklistických akcí!

Porubský sprinttriatlon.Jirka Sedláček   13.5.2010 21:20:44
V sobotu 8.5. jsme uspořádali již 11.ročník Porubského sprinttriatlonu.

Chtěl bych poděkovat všem kdo přiložili ruku k dílu a pomohli připravit a zorganisovat tento závod.

V seriálu Moravskoslezského poháru v triatloně nás čeká ještě pořádání Velké ceny Ostravy na hlučínském jezeře a já pevně věřím,že s Vaší pomocí zdárně zvládneme i tento závod.
V naší rubrice AKCE najdete také pár fotek.

1.závod školní ligy MTB.Jirka Sedláček   13.5.2010 20:40:18
V prostorách Bělského lesa -bývalých kasáren se závodilo ve čtvrtek s obrovským nasazením.
To,že se zůčastnili skoro všichni žáci již organizovaní v některém z klubů je pěkné,ale že přišlo spoustu neregistrovaných zájemců je skvělé!
Cyklistika žije!
Doufejme,že někteří si najdou cestu do některého klubu.
Přidány fotky ze Staříče.Jirka Sedláček   13.5.2010 15:17:32
Trošku se spožděním ,ale ve velkém množství si můžete prohlédnout fotky z prvního závodu SPAC časovky jednotlivců ve Staříči.

A jak si vedli naši?Junioři 3.Sedláček Marek,7.Stolařík Tomáš,Juniorky 5.Materová Lucie.

Školní liga MTB v Ostravě.Jirka Sedláček   5.5.2010 11:34:04
Jako jedni z mála v ČR se můžou pochlubit organizátoři Cyklistického sdružení MAX CURSOR svou jedinečnou akcí pro cyklistickou mládež.

OSTRAVA HLEDÁ MISTRA SVĚTA,
"OSTRAVSKÁ ŠKOLNÍ LIGA HORSKÝCH KOL"

Osmidílný seriál začíná tento čtvrtek.

Valašský pohár MTB začal.Jirka Sedláček   5.5.2010 11:02:11
Reportáž od Vaška.

Ahojte všichni,
v sobotu 1.5.2010 jsme se na svátek práce mohli zúčastnit dvou závodů. První byl v Bohumíně ze seriálu Grand Prix Euroregionu Silesia a ten druhý byl ve Valašském Meziříčí ze seriálu Valašský Pohár.
Jedna část jela s Jirkou do Bohumína jak už jste si určitě přečetli.Ta druhá část Já, Robin Motloch a Maruška Prejdová jsme se vydali na valašku.

Start těch nejmenších byl plánován na 10:15 hod.jako první tedy Mimina 1. a po nich Mimina 2. a tak dál startovali další kategorie, jak už znáte.K těmto kategoriím byla přidána i kategorie masters.

Teď bych chtěl přikročit k výsledkům.
Skvěle zajela na začátek sezóny Maruška Prejdová,která jela výborně technicky a dojela na konečném 7. místě.
Já jsme ve starších žáčích obsadil konečné 5. místo a Robin, který jel jako prvoročák v kategorii kadetů dojel na konečném 6. místě.

K trati bych chtěl dodat, že byla jako vždycky perfektně připravená jak už je u Valašského poháru zvykem.
Trať byla situována v lese a po louce bez výrazných rovinatých úseků, ale byla také technická a kopcovitá.

Ahoj a zdraví Vašek.

3.závod GP MTB Bohumín.Jirka Sedláček   1.5.2010 18:39:36
Hned po týdnu se dnes závodilo o další body do seriálu GP Euroregionu Silesia a to v Bohumíně.
Ranní déšť snad někoho odradil,ale ty kteří se deště nebojí měli nakonec štěstí,že přestalo pršet a dokonce pak vysvitlo i sluníčko.
Trať byla sice blátivá a jezdilo se brodem,takže všichni byli řádně špinaví,ale když vyloženě neprší už na startu tak je to pak pro většinu závodníků pohoda.Znovu se sešla konkurence z Polska a znovu se tvrdě bojovalo o posty nejvyšší.

Nejdramatičtější byl společný závod juniorů a mužů elite,kde spurtovali do cíle po hodině jízdy tři borci.Z toho dva naši junioři!!

Závod se vyvíjel dramaticky hned od startu.
Na čelo šel polský závodník za ním náš Viktor a jako poslední náš Marek.Ten se však po opuštění hřiště protáhl kolem soupeřů až na samé čelo závodu.Jeho přemíra energie však způsobila přepálení rychlosti v pasáži,kde stejně přes něj nemohl nikdo jít a řádně si ustlal na kluzkém povrchu.
Na hřiště v závěru prvního kola tak vjížděl jako první Viktor následován polským eliťákem a s nimi další polský jezdec kat.juniorů.S menším odstupem pak náš Roman,který se v dalším okruhu dotáhl na tuto skupinku.Marek s velkou ztrátou až na 8. pozici.

Závod však byl v začátku a tak Maro bojoval a postupně stahoval vedoucí čtveřici.
Bez týmové spolupráce Viktora a Romana by byl však asi ztracen a odsouzen na sólo jízdu.Kluci takticky přibrzdili tempo závodu a Markovi se podařilo po polovině závodu dotáhnout se na vedoucí čtveřici.

Drama však pokračovalo,když v závěrečné dvacetiminutovce odpadl skvěle jedoucí polský eliťák pro technický problém.
Ani on však boj nevzdal a stíhací jízdou se dokázal v předposledním kole dotáhnout na vedoucí dvojici Viktora a Marka,kteří se mezi tím odpoutali od Romana a druhého polského závodníka.

Vjezd na hřiště do cíle byl opravdu napínavý.
Na čele Viktor za ním přilepen polský borec a hned za ním Marek.

Do cíle zbývalo posledních 300 metrů.

Marek ze zadní pozice nastoupil,ale oba borci před ním také zrychlili.Na chvíli nastala tlačenice a do zatáčky se vecpal jako první polák, za ním Viky a Maro.
Hned ze zatáčky všichni nastoupili a jelo se nadoraz.
Viky se snažil dostat na vedoucí pozici,ale polák byl rychlejší.

Další zatáčka kolem branky a za ní jako překážka na zemi kmen stromu,který polský jezdec objel po pásce a naši kluci skákali.

Poslední zatáčka a posledních 50 metrů.

Všichni diváci křičí,takový závěr nikdo nečekal.
Všichni tři jezdci se seřadili vedle sebe a jde se na lokty v rámci regulí.
Každý chce vyhrát!!

Mačkám spoušť foťáku a už jsou v cíli.

Nejvíce sil vydoloval polský borec, pár centimetrů za ním Marek a jako třetí těsně Viky.

"Tak to tady ještě nebylo,aby finišovali tři borci najednou" to jsou slova Rostislava Šafraty, hlavního organizátora a rozhodčího v jedné osobě.

Průběh závodu na fotkách můžete shlédnout v sekci AKCE /za chvíli je tam namrskám/

2.závod GP MTB v Orlové.Jirka Sedláček   28.4.2010 21:59:20
Do Orlové jsme vyjížděli v neděli na kolech v 9:30 z Poruby ve složení Marek,Viky,Roman,Jirka,Tom N. a Pavlína.
Na Vodárně se přidali dva Tomové,druhý Jirka a Dominik.
Balík se však rozrostl na konci Marianskohorské o dva Prejdy a tím jsme byli momentálně všichni.
Jelo se volně za stálého protivětru a za hoďku a patnáct minut jsme byli na místě v Orlové u lesoparku.
Tam se náš manšaft rozrostl o nejmladšího Vojtu,dále Lucku s Petrem a Ivoše s Davidem.

Silné obsazení a skvělé výsledky. 5x1 místo, 3x2místo, 1x3 místo,1x4 místo atd.Prostě jsme posbírali co se dalo !!Všem gratuluji a jen tak dál!!

Fotky v AKCÍCH a je jich dost tak se koukněte.