Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Začala Školní liga MTB.Jirka Sedláček   20.5.2016 22:30:42
Čtvrtek 12.5. a pak další čtvrtky až do 16.6. budou patřit mládeži v seriálu Školní ligy MTB pod názvem Ostrava hledá mistra světa.
Garantem je Zdeněk Štybar náš mistr světa v cyklokrose a pořadatelem je náš sportovní klub JIŘÍ TEAM Ostrava ve spolupráci s MAXCURSOREM.

Součástí seriálu je také Ostravská MTB liga pro dospělé, kde si mohou zazávodit rodiče školáků a závodníci a závodnice od 18 do 100 let !

První závod se odehrál na pozemku základní školy Ivana Sekaniny v Porubě. Závod se těšil značné účasti jak registrovaných závodníků, tak také neregistrovaných žáků a žaček základních škol.
Poděkování pak patří hlavně firmám Hruška a Bivoj, kteří podpoří celý seriál občerstvením pro závodníky a cenami.

Valašský pohár MTB.Jirka Sedláček   20.5.2016 22:11:44
Prvním závodem tohoto seriálu se stala Ratiboř.

Také tady se naše barvy neztratily. Na těžké kopcovité trati se ve skvělé formě předvedl Kuba Říman, který v kat. kadetů porazil své soupeře rozdílem třídy!!

Výsledky ostatních :
Ml.žáci 5.Bernát Adam.
St.žáci 4.Jančík Martin.
Kadeti dnf. Sasko Kamil.
Junioři dnf. Voznička Vojtěch.
Muži elite 6.Kresta Jan., 12. Keisler Jiří.
Ženy 4.Maráčková Pavlína.
Másters B. 10.Sedláček Jiří.

Smolaři dne byli Vojta, který měl znovu defekt a Kamil na kterého byl profil trati zatím nad jeho síly.

Krajský závod na silnici.Jirka Sedláček   20.5.2016 21:47:55
Oddíl cyklistiky v Petřvaldě uspořádal v sobotu 7.5. silniční závod zařazený do Poháru mládeže.
Po letech doznal okruh novou změnu a část tratě vedla mezi rodinnými domky s prudkými stoupáními po úzké cestě.
Počasí silničářům přálo a ačkoli se startovalo již v 9.hodin bylo to už na krátké. Naše zastoupení bylo sice jen čtyřmi závodníky, ale ti vybojovali tři stupně vítězů.
Nejvýše dosáhl v kat.st.žáků Ondra Holuša a zvítězil. V kat. mástrů B. vybojoval 2.místo trenér Jirka a v kat.ml.žáků přidal 3.místo Šimon Svěrkot.
Nováček Radek Videcký pak v kat.juniorů obsadil 7.místo.
Šela maratón.Jirka Sedláček   13.5.2016 17:17:04
Reportáž od Kamily.

V neděli se jel i Šela maratón MTB v Přerově, kde jsme měli také své zástupce.
V krásném prostředí areálu Velké laguny startovaly děti od ročníku 2000 až po ty nejmenší na odrážedlech. Trať vedla parkem, kolem laguny a my měli krásný výhled na závodníky spolu se sluníčkem v zádech.
Na trati 10 km startoval Kuba Keclík, který se držel celý závod v popředí a dojel na pěkném 7.místě.
Potom startoval Šimon a z poslední řady se postupně probojovával dopředu a bylo z toho krásné 3.místo. Úplně stejně zajel i Daneček na skoro 6 km trati, z poslední řady na bednu pro bronzovou medaili. Adélka dojela na 13.místě. Adam se stihnul ještě přesunout z Ratiboře (kde se jela Valaška) a od začátku 10 km trati rval a udělal si krásný náskok, který završil krásným třetím místem. Tím vybojoval mamce dobrou pozici na startu rodinných týmu a vystoupali spolu na stupně nejvyšší.
Kamila

Jesenický šnek.Jirka Sedláček   13.5.2016 17:06:56

V sobotu 7.května startoval 1.MTB závod Jesenického šnečka. Časně ráno jsme nabrali směr až na konec světa a už po cestě, kdy Michal nabral rychlost jsme věděli, že děti budou muset na závodech hodit taky rychlost, aby odčinili tu pokutu, kterou Michal dostal.
V areálu Račího údolí byly připraveny tratě podle obtížnosti pro děti všech věkových skupin.
Naši zástupci Adélka Jančíková a Daneček Svěrkot si hned od startu vybojovali pěkné pozice, které si udrželi až do cíle. Byla z toho 2x bedna Aďa 2. místo, Dany 3.místo.
No a protože trať byla jen 1,5 km dlouhá, přihlásil se Daneček ještě na svůj první 15km maraton. Ten odjel statečně sám, bez doprovodu rodičů v kategorii do 16 ti let obsadil krásné 20.místo a byl vyhlášen jako nejmladší účastník. Fakt jel úžasně a předjel i pár hobíků. Takže se dlouhá cesta vyplatila a my zažili zase skvěle uspořádané závody se super atmosférou.
Kamila

Lékařské potvrzení.Jirka Sedláček   10.5.2016 21:51:56
Připomínám, že je stále ještě dost těch, kteří mi nedodali potvrzení od lékaře o zdravotním stavu.

Poslední termín je do čtvrtka 19.5. !!
Kdo nedodá nezúčastní se společných tréninků !! a nedostane cyklistickou licenci.

Porubajk.Jirka Sedláček   9.5.2016 09:40:12
Sezóna se rozjela závratným tempem a během jednoho víkendu je tolik možností si zazávodit, že někdy závoďák neví kam dřív.
Část našich závoďáků byla v Teplicích na českém poháru MTB a drtivá většina zůstala na domácí půdě, kde bojovali v terénu za Porubou.

Výsledky : 10Km
hoši do 11 let 1.Moroň Daniel, 10.Svěrkot Danek, 11.Tomek Vojtěch, 12. Janda Lukáš, 15.Lazecký Marek, 51.Frič Oliver, 58.Damek Kryštof.
10Km holky do 11 let 2.Košárková Sabina, 6.Rupová Dominika, 9.Jančíková Adélka.
10Km hoši do 15 let 18.Keclík Jakub, 28.Majdanics Marek, 33.Svěrkot Šimon, 36.Voznička Ondřej.

38Km muži 16-29.let 4.Stolařík Tomáš, 36.Frič Denis, 64.Jančík Martin, 69.Bohdalovský Jiří, 219.Keisler Jiří, 247.Sasko Kamil.
38Km muži 30-39let 32.Jančík Martin, 47.Košárek Radek, 56.Majdanics Marek, 199. Bohdalovský Roman.
38Km muži 50-59let 110. Voznička Zdeněk.
68Km muži 50-59let 11.Rupa Miroslav.
68Km muži nad 60let 8. Keclík Jiří.

Sagan mánie pokračuje !Jirka Sedláček   6.5.2016 22:13:41
Reportáž od Petry.

V neděli po sobotním závodě v Teplicích jsme se rozhodli zajet ještě do Bratislavy na další kolo Dětské tour Petera Sagana, kterou máme celkem dobře rozjetou a líbí se nám její atmosféra.

Hned po příjezdu bylo jasné, že se z Teplic na tour přesunul i Peter Sagan i když dopředu nikdo jeho účast nečekal.
Jako předjezdec se zúčastnil několika startů především mladších kategorií. Pak bohužel musel odjet plnit další povinnosti, takže naši kluci už jeli bez něj.

Trať byla postavená tentokrát na fotbalovém hřišti podobně jako naše školní liga, rychlá a plná zatáček.
Mladší žáci závodili na 5 kol a Adam se hned na konci prvního kola dostal do vedení, které si udržel až do cíle. Skvěle si vedl i další závodník z Háje ve Slezsku Kuba Mušálek, který také vyhrál svou kategorii mini žáků a porazil své soupeře z týmu VRV. Slovákům jsme tak vyfoukli hned dvě první místa a už jsme nažhaveni na další kolo, které bude v Levoči koncem května.

Na Sagana do Teplic !Jirka Sedláček   4.5.2016 13:27:47
Všichni se na něj těšili, všichni se chtěli s ním vyfotit. Sagan je prostě nej !! Na hlavní závod eliťáků přišlo odhadem 7000 diváků.

Do Teplic na druhý závod ČP jsme vyjeli v pátek dopoledne a také jsme šli po příjezdu hned na trať. Tam už se proháněli bajkeři a bajkerky z různých končin ČR a Evropy. Kluci si projeli několikrát trať a šli jsme se ubytovat kousek od trati.

Počasí přálo také v sobotu, trať byla suchá a příjemné teplo. Do závodního zápolení nastoupil jako první Adam v mladších žácích. Zabojoval a ikdyž si jednou ustlal skončil na 18.místě z 48.závodníků. Připsal si cenné body do poháru a tím bude mít také lepší postavení na dalším závodě.

V dalším startu dne jel v kadetech Kuba s výhodným postavením na startu v první lajně. Hned se také zařadil do první desítky a postupně se zlepšoval až na páté místo. Bohužel ho defekt zadního kola v posledním okruhu na kterém dojel do cíle odsunul na 9. místo. Přesto ukázal, že má dost síly na první pětku.

Jako třetí z naší výpravy startoval Honza mezi kategorijí expert. Tentokrát jel bez větších chyb, také kolo fungovalo na 100% a dojel si pro 16.místo. Určitě má na víc, takže se necháme překvapit.

Junioři měli svůj závod na pět okruhů a při profilu, který je v Teplicích to byla pořádná nakládačka. Vojta odstartoval velmi dobře a držel se kolem desátého místa. Postupně mu však síly nestačily, bylo vidět, že nemá svůj den a nakonec z toho bylo 28. místo.

Pak už jsme se všichni soustředili na závod elitních mužů a na božského Sagana. Atmosféra si nezadala se světovými poháry, všichni mu fandili. Je to však jen sport a Peťo po defektu dojel na 4. místě. Skvěle se ukázal také Matěj Průdek Bike 2000, který celkově skončil na 7.místě a vyhrál kategorii U23. Gratulace !!

Olšovecké okruhy.Jirka Sedláček   3.5.2016 09:42:36
7.ročník silničního závodu „Olšovecké okruhy“ se jel v neděli 24.4. jako 2.závod Slezského poháru amatérských cyklistů a 1.závod Moravskoslezského poháru mládeže.

Za chladného aprílového počasí, kdy dvakrát padaly drobné krupky sněhu a teplota nepřesáhla 7°C se závodilo od deseti hodin na okruhu 6,3km dlouhém.
Naše zastoupení bylo od kategorií žactva až po muže. Na stupně vítězů se tentokrát nikdo nedostal,ale zkušenosti jsou k nezaplacení.