Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Mistrovství Slovenska MTB.Jirka Sedláček   24.7.2009 16:28:38
Za tmy jsme se za neustálého deště vrátili domů z Varů a za tmy a deště jsme znovu ráno vyráželi na MSR do Vinohrad nad Váhom.
Tentokrát bez Ivoše,který byl jedním z adeptů na vítězství v kat masters B.protože měl starosti s opravou chaty.
Dlouho se nás déšť držel,ale za Piešťanami se obloha roztrhala a příjezd do Vinohrad byl za sluníčka a příjemných 20°C.Trať mistrovského závodu byla skvělá a jistě techničtější a zajímavější než trať MČR ve Varech.Navíc jsme mohli startovat a body se počítali do SP a neplatili jsme startovné!
Jak se nám vedlo? Vašek skončil na 14.místě,Pavlína vybojovala 3.místo a Jirka zvítězil v kat.masters C. čímž dovršil postupně 10.vítězství na mistovstvích Slovenska v kat.masters ABC.
Víkend ve znamení mistrovství ČR.Jirka Sedláček   23.7.2009 14:38:46
Tak jako silničáči tak i bajkeři měli o víkendě své mistrovství ČR.V sobotu se konalo MČR MTB v Karlových Varech.Přijeli jsme do Varů v pátek k večeru těsně před 19 hod.a hned jsme se vydali na prohlídku tratě.Bylo příjemně teplo,ale dusno.Já s Robinem jsme projížděli kratší okruh připravený pro žactvo a Pavlína s Tomášem ten delší,který byl pro ostatní kat.Vašek byl v té době už v kempu a trénink na okruhu měl za sebou,protože přijel do Varů již ve čtvrtek.My jsme se pak ubytovali ve stejném kempu.V noci přišla bouřka a citelné ochlazení,ale ráno nepršelo.Ne však na dlouho.Úderem zahájení závodů začlo pršet a postupně přidávalo na vydatnosti srážek.Jak pak vypadali závodníci se můžete podívat na fotografie v sekci Akce.Našim závodníkům se moc nedařilo.Kluci po nájezdu zůstali oba v hromadném pádu a těžko se probojovávali kupředu.Robin pak skončil na 17.místě a Vašek na 25.místě.Pavlíně trať vyloženě nesedla a 16.místo je jistě neuspokojující.Výborně si vedli naši bývalí členové.Obhájce titulu Tomáš Najser Bike One Opava si dojel znovu pro titul v kat.masters open. Šárka Chmurová MaxCursor,skončila na 5.místě a Niky Ivanov Baník Ostrava v elitě 13.místo.
Mistrovství ČR amatérských cyklistů na silnici   21.7.2009 19:27:00
O víkendu proběhlo silniční mistrovství ČR amatérských cyklistů a tento rok vyšlo pořadatelství na severní Moravu (známá unie SPAC) - konkrétně Baška u Frýdku-Místku.
V sobotu byla na pořadu časovka na 27,4km, kdy se prvních 20km jelo více či méně do kopce proti větru a zbytek byl sjezd téměř až do cíle. Ze známých tváří tam ale byly jen naše holky - Lucka a Iva Jaklová s Lenkou, což je pro mistrovství škoda. Ženské ale reprezentovaly více než dobře. Mezi 15ti konkurentkami skončila nejlépe Iva na 4.místě a na bednu jí chybělo jen 14sekund. S nevelkými odstupy dojely i 8. Lucka a 13. Lenka. Kategorii vyhrála s přehledem bývalá profesionálka Jiřina Ščučková.
Druhý víkendový den byl na pořadu klasický silniční závod. Ten měl oproti jiným jednu zvlášnost - ženská kategorie startovala samostatně a tak bylo možno (a hlavně zapotřebí) od začátku taktizovat. Jelo se 60km a počasí tentokrát bylo nemilosrdné - nepřetržitě pršelo. Holky (celkem 17) začly svižně a hned v kopci se urvalo 8 těch lepších. Poté se ovšem tempo dosti zvolnilo, jakoby žádná nechtěla tu rovinku před kopci odtáhnout sama... Dokonce ani do kopce to nikdo nehrotil, ani mistryně Ščučková vůbec nenastupovala. Zbytek pole se roztrhal a tak si některé baby s chutí zopakovaly solo časovku (že Leni?). Zhruba v půlce závodu Ščučková defektovala, což všem ostatním holkám dodalo energii, už se bylo o co prát. Do cíle se tak řítil balík šesti žen, vyhrát mohla kterákoli. Spurtovat začaly tři Lucky - Nováková spolu s Macíkovou a Kočí, následovány těsně ostatními. Více sil měla bohužel druhá jmenovaná, ale naši Lucku dělilo od mistrovského titulu a dresu pouhých 0,7 sekundy! Těsně za dalších 0,2s dojela třetí Lucka, a hned za ní s odstupem pouhých dvou vteřin Iva Jaklová. Lenka dokončila opět na 13. místě.
Po víkendu tedy panovala spokojenost - pro Lucku je vicemistryně České republiky na silnici senzační úspěch a Iva dokázala být v obou závodech čtvrtá. Nezbývá než gratulovat :) Více informací najdete na stránkách SPACu a fotky na Racing Olešná.
Autor: Vojta Gruchala
Další závod Merida cup MTB.Jirka Sedláček   20.7.2009 16:22:31
V malé vesničce Buková poblíž Boskovic se závodilo v dalším podniku ze seriálu Drahanské vrchoviny.
Na tento závod jsme se vydali pouze ve dvou a je to škoda,protože závod byl v pěkném prostředí a profilem se blížil více k cyklokrosovému okruhu.
Rychlá a technická trať bez dlouhých stoupání prověřila všechny závodníky.
Kromě nás se na závodě oběvili z Ostravy také závodníci Max cursor a Baníku Ostrava.
Další vítězství v tomto seriálu si připsal na své konto Jirka v kat.masters C. Pavlína svůj závod nedokončila,kvůli žaludečním potížím.
Z ostatních Ostraváků zvítězila v ženách Šárka Chmurová,5.místo obsadila Soňa Jurková.V kat.masters B.zvítězil Martin Šíma.Elitu vyhrál Jan Jobánek Merida Biking Team,který zdolal Zdeňka Mlynáře Max Cursor Ostrava.Ivo Plevák ze stejného klubu pak obsadil pěkné 4.místo.
O pohár MADT.Jirka Sedláček   20.7.2009 15:27:50
V Karviné Černém lese se závodilo nejen o pohár MADT,ale také o body do seriálu Grand Prix Rydultowy-Orlová horských kol.
Trať byla lehce podmočená po předchozích přeháňkách,ale všichni závodníci se shodli na tom,že velmi pěkná a technická.
Bohužel účast nebyla taková,jako na předcházejících závodech tohoto seriálu,což má na svědomí jistě doba dovolených a prázdnin.
Výsledky našich závodníků.V juniorech 1.místo Marek Sedláček,ženy 2.místo Pavlína Maráčková,masters A.4.místo Ivo Kovářik a masters B.1.místo Jirka Sedláček.
A co Vy ostatní JIŘÍKOVCI?? kde se touláte?? sledujte kalendář závodů a včas se mi ozvěte,že jste tady a chcete jet na závody !!
Merida cup MTB.Jirka Sedláček   6.7.2009 13:45:59
Tak jsme si jednou odskočili zazávodit na seriál Drahanské vrchoviny do vesničky Březová nad Svitavou.
Počasí letní,sluníčko,pěkně horko a dusno.Motokrosový areál a jeho okolí připravil pro jezdce pěkné kopečky.
Protože seriál už běží a body jsou pravidelně přidělovány,tak jsme všichni startovali až z poslední řady balíku,což byla nevýhoda hlavně pro Robina Motlocha,který se pak těžce dostával kupředu.Přesto zabojoval a skončil na 5.místě z 20.startujících a to v jeho kat.žactva startovali tři ročníky!
V juniorech startoval Marek Sedláček,který vybojoval 7.místo.V ženách pak Pavlína Maráčková 5.místo a v mástrech B.vyhrál Jirka.
Celkem se zůčastnilo 164 závodníků !!
Další fotky z Tábora.Jirka Sedláček   4.7.2009 22:39:50
V sekci AKCE najdete další fotky jako předávání medajlí na náměstí,následné akce vystoupení Evy Farné, Činaski.Ze závodů v cyklokrose a silničního závodu jednotlivců.
Reportáž z ČP MTB Okrouhlá 6.6.Jirka Sedláček   1.7.2009 22:00:24
Pavlína.
Další boj o body ČP se svedl v krásném prostředí obce Okrouhlá u Boskovic.
Milovníkům kopců zde nemohlo nic chybět.Na své si přišli také vyznavači technických pasáží,kde nebyla nouze o prudké sjezdy.
Všechny závodníky potrápil slušně dlouhý výjezd po louce ,který až neuvěřitelně rychle ubíral síly.V kombinaci se silným studeným větrem se stal největším nepřítelem jak závodníků,tak doprovodu v depu,kteří už nevěděli co na sebe /čepice,rukavice,bundy.../a kdo je neměl tak trpěl.
Výsledky našich závodníků: Vašek Prejda 19.místo,Pavlína 15.místo.
Merida cup 2009.Jirka Sedláček   1.7.2009 20:56:13
Další závod tohoto seriálu se jede tuto sobotu 4.7.09 v Březové nad Svitavou.
Kdo neodjel na dovolenou a nejede na Valašský pohár a chce závodit,tak se ozvěte do páteční 17.hodiny Jirkovi.
V neděli se pak závodí v Karviné -MTB a St.Vsi nad Ondřejnicí-kritérium.
Takže program na víkend je jasný.Nastoupit v plné síle!!